1. Fluffo
  2. Blog
  3. Jak urządzić salę konferencyjną?

Jak urządzić salę konferencyjną?

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Sala konferencyjna powinna sprzyjać skupieniu, kreatywności oraz być wygodna. Powinna także ułatwiać rozmowy i sprawiać, że każdy uczestnik rozmowy będzie dobrze słyszany. Jak więc urządzić salę konferencyjną, aby spełniała ona wszystkie te wymogi, a przy tym była doskonałą wizytówką firmy? Sprawdźmy to!

Centrum sali konferencyjnej, czyli duży stół i wygodne fotele 

Stół i fotele to centrum takiego pomieszczenia. W przypadku tego pierwszego najlepiej postawić na solidny mebel w neutralnym kolorze, najlepiej prostokątny lub okrągły. Jeśli chcemy być elastyczni, mebel ten może być również składany, aby zapewnić dodatkowe miejsca w przypadku spotkań dla większej liczby osób. Składany stół sprawdzi się też w mniejszych pomieszczeniach, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Istotne są także fotele lub krzesła. Powinny być one przede wszystkim wygodne i dawać podparcie plecom. Ważne jest też to, aby móc dosunąć je jak najbliżej do blatu, a także dostosować ich wysokość (kluczowe dla osób bardzo wysokich lub niskich).

Meble ułatwiające korzystanie z pomieszczenia

W dobrze urządzonej sali konferencyjnej powinien znaleźć się również dodatkowy mebel w postaci szafki lub komody. Wszystko po to, aby umieścić w nim np. rzutnik, markery, papier i długopisy, a także inne przedmioty konieczne podczas spotkań. Może być to także dobre miejsce na przekąski, idealne na dłuższe spotkania.

Kolory do sali konferencyjnej

Ważnym czynnikiem jeśli chodzi o wystrój sali konferencyjnej są również kolory i to, co znajdzie się na ścianach w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o barwy, to najlepiej postawić na jasne i łagodne odcienie, które optycznie powiększą taką przestrzeń i nie będą przy tym  męczące.

Wiele zależy jednak również od tego, czym zajmuje się firma. Jeśli jest to branża kreatywna, to warto zdecydować się na mocniejsze akcenty kolorystyczne, w tym żółcie i czerwienie. Jeśli natomiast zależy nam na minimalizacji stresu u pracowników, to najlepiej postawić na uspokajające zielenie.

Sprawdź, jak kolory wpływają na wydajność pracy oraz jakie wybrać, aby łatwiej osiągnąć w pracy skupienie.

Dobrze wygłuszona sala konferencyjna

Urządzając salę konferencyjną trzeba zadbać dodatkowo o to, aby nie było w niej pogłosu. Wsparciem w osiągnięciu tego celu mogą być podwieszane panele akustyczne montowane na suficie w celu pochłaniania dźwięku oraz redukowania pogłosu. Dodatkowo ich zaletą jest to, że prezentują się niezwykle nowocześnie i sprawiają, że sala konferencyjna nabiera charakteru. 

Panele w tle doskonale prezentują się także podczas rozmów konferencyjnych. Tutaj warto decydować się na akustyczne panele ścienne, można również rozważyć  panele akustyczne na szkło do montażu na szklanych ścianach działowych. Przemawia za nimi fakt, że dostępne są w wielu różnych kolorach i kształtach. Z łatwością można więc dobrać je do stylistyki sali.

Z naszego bloga dowiesz się również, jakie są najczęstsze błędy przy montażu miękkich paneli ściennych oraz co zrobić, aby ich uniknąć.

Dekoracje

Sala konferencyjna nie powinna być oczywiście zagracona. Warto jednak, aby znalazły się w niej akcenty uprzyjemniające przebywaniu w pomieszczeniu. Mogą być to np. rośliny doniczkowe (dodatkowa, relaksująca zieleń!), aromatyzery zapachowe działające odprężająco, a także zdjęcia z firmowych integracji. Dzięki nim przestrzeń bez wątpienia nabierze charakteru.
Jak urządzić salę konferencyjną? Choć są pewne uniwersalne zasady, to wiele zależy po prostu od potrzeb firmy i jej pracowników, a także od tego, jaką przestrzeń mają do dyspozycji. Wyzwaniem może być bowiem zarówno pomieszczenie bardzo małe, jak i duże, w którym problemem będzie np. akustyka.

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!