1. Fluffo
  2. Blog
  3. Jak zamaskować nierówne ściany? Poznaj skuteczne sposoby

Jak zamaskować nierówne ściany? Poznaj skuteczne sposoby

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Nierówne ściany to zmora nie tylko właścicieli mieszkań w kamienicach. Okazuje się, że można mieć z nimi do czynienia nawet w nowych mieszkaniach. Na szczęście istnieją tanie i skuteczne sposoby, aby bez gruntownego remontu zamaskować nierówne ściany. Jakie są to metody? Sprawdźmy już teraz!

1. Tapety z wyraźną fakturą

Pierwszą z metod jest zastosowanie tapety. Najlepiej, aby nie była ona w jednolitym kolorze oraz ze wzorami, w przypadku których nawet kilka milimetrów może sprawić, że nierówne ściany zostaną wręcz podkreślone. Warto postawić więc na tapety grubsze, bardziej wytrzymałe, a także z wyraźną fakturą. Sprawdzą się też neutralne kolory, dzięki którym ściana nie stanie się najważniejszym punktem w pomieszczeniu skupiającym wzrok.

2. Miękkie panele ścienne

Montaż tapet wymaga sporej precyzji. Nie musi być ona tak duża w przypadku miękkich paneli ściennych, które doskonale radzą sobie nie tylko z maskowaniem nierówności ścian, ale także wszelkich dziur i niedoskonałości, których nie chcemy tynkować. Takie panele mają także jeszcze inną zaletę, pochłaniają dźwięk niwelując nieprzyjemny pogłos w pomieszczeniu. Warto również rozważyć inne panele, które dzięki swojej budowie izolują pokój od niepożądanych dźwięków z zewnątrz. Przykładem takiego produktu są m.in. absorbery akustyczne Fluffo IZO, które sprawdzają się zarówno w domach, jak i przestrzeniach biurowych. Można też przy ich użyciu tworzyć wyjątkowe aranżacje, które nadadzą wnętrzu charakteru i sprawią, że będzie bardzo nietypowe.

Dlaczego warto wybrać miękkie panele ścienne zamiast tradycyjnych tapet? Kliknij i sprawdź szczegóły na naszym blogu.

Różowo brązowe miękkie panele ścienne 
w kształcie trójkątów

3. Lamele

Delikatne nierówności można próbować maskować także dzięki lamelom, zwłaszcza jeśli zostaną one umieszczone tylko na fragmencie ściany. To obecnie bardzo modne rozwiązanie, dzięki któremu można nadać pomieszczeniu elegancji i charakteru. Pionowe lamele wydłużają też optycznie pomieszczenie, warto więc zastosować je zwłaszcza na małym metrażu.

4. Tynk dekoracyjny

Jak jeszcze zamaskować nierówne ściany? Metodą wymagającą więcej pracy jest nałożenie tynku dekoracyjnego. To produkt ozdobny, dzięki któremu nadaje się ścianom faktury. Tym samym można zamaskować wszelkie niedoskonałości i nierówności. Nie należy jednak zapomnieć o wadach. Przede wszystkim jest to metoda bardziej czasochłonna, aniżeli np. montaż miękkich paneli ściennych. Wymaga dodatkowo zatrudnienia fachowca mającego doświadczenie w tworzeniu takich aranżacji. Wszystko po to, aby efekt był naprawdę satysfakcjonujący. Trzeba też zabezpieczyć meble oraz podłogę, aby podczas prac nie uległy one zabrudzeniu. Techniki tej nie można więc uznać za całkowicie bezproblemową.

5. Naklejki ścienne

Ciekawym sposobem jest również zastosowanie naklejek, ale nie na całej ścianie, a jedynie jej fragmentach. Pomogą one odwrócić uwagę od niedoskonałości, o ile zostaną zamontowane w prawidłowy sposób. Taki efekt pozwalają osiągnąć też motywy geometryczne i 3D, które sprawiają, że ewentualne nierówności będą niewidoczne, a nawet staną się atutem.

6. Meble

Czas na metodę, która kierowana jest do osób chcących jak najszybciej zasłonić nierówne ściany. Pozwalają na to… meble! Można przysunąć je do takiej „feralnej” ściany, a także ułożyć w taki sposób, aby odciągnąć uwagę od nierówności. Do tego celu doskonale sprawdzi się duża szafa, biurko, wygodny fotel, a także kanapa.

Jak zamaskować nierówne ściany? Sposobów jest jak widać wiele i tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak duży jest to problem, jaki mamy budżet na zmiany oraz jak szybko chcemy je wprowadzić.

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!