1. Fluffo
  2. Blog
  3. Dlaczego warto wybrać miękkie panele ścienne zamiast tradycyjnych tapet?

Dlaczego warto wybrać miękkie panele ścienne zamiast tradycyjnych tapet?

Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Istnieje wiele sposobów na przyozdobienie ścian. Jednym z ciekawszych i nowocześniejszych są jednak miękkie panele ścienne, które mają więcej zalet, aniżeli tylko estetyka i wysoka jakość wykonania. Sprawdźmy, dlaczego warto je wybrać oraz skąd wynika ich przewaga nad tradycyjnymi tapetami.

1. Możliwość stworzenia oryginalnych i ciekawych aranżacji ściennych

Tradycyjna tapeta to dość typowe rozwiązanie i to nawet wtedy, gdy wybierze się niestandardową grafikę lub wzór. Co innego w przypadku miękkich paneli na ścianę, przy pomocy których można stworzyć wyjątkowe oraz przyciągające wzrok aranżacje 3D. Przykładem są miękkie panele ścienne Fluffo Soft z modułami o trójwymiarowych kształtach, nadających pomieszczeniom głębi oraz nietuzinkowego charakteru. Można być pewnym, że takie wykończenie wnętrza przyciągnie uwagę bardziej, aniżeli zwykła tapeta.

2. Niespotykany efekt kolorystyczny

Panele ścienne to wciąż dość nietypowe rozwiązanie, jeśli chodzi o sposób dekoracji. Nic więc dziwnego, że dzięki nim można uzyskać absolutnie wyjątkowy efekt i to w bardzo krótkim czasie. Nietypowe mogą być nie tylko ich kształty, ale także zestawienia kolorystyczne. W przypadku tych ostatnich warto zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Energetyczny, a może kojący? Pobudzający do pracy, a może relaksujący? Niezależnie od wyboru, nasze panele (oraz gotowe zestawienia kolorystyczne, które proponujemy) na pewno w tym pomogą.

Sprawdź 5 najciekawszych wzorów i kolorów miękkich paneli ściennych na rok 2023, dzięki którym Twoje wnętrza nabiorą charakteru. 

3. Idealny sposób na zamaskowanie niedoskonałości ścian

Nierówne ściany i pęknięcia mogą pojawiać się nie tylko w starszych budynkach, ale i niestety również w nowych. Te ostatnie przez pierwsze lata ulegają procesowi osiadania w gruncie, co często doprowadza do pojawiania się nieestetycznych rys na ścianach. Ich zamaskowanie może być jednak naprawdę łatwe i także pomagają w tym panele ścienne grubsze, aniżeli standardowa tapeta. Dzięki temu świetnie maskują wady (bez konieczności tynkowania!), z którymi zazwyczaj nie sposób sobie poradzić samym malowaniem.

4. Właściwości wytłumiające

Zaletą naszych miękkich paneli ściennych jest także ich właściwość wytłumiania dźwięku. Panele pochłaniają dźwięk odbijający się od twardych powierzchni w pomieszczeniu niwelując uciążliwy pogłos. Miękkie panele nie stanowią jednak izolacji od hałasu przenikającego do pomieszczenia. Tak działają panele do izolacji dźwięku z kolekcji Fluffo IZO, które zbudowane są  z trzech warstw: dwóch warstw kauczuku stanowiącego membranę izolującą oraz warstwy pianki pochłaniającej dźwięk. Takich efektów zdecydowanie nie dają zwykłe tapety, które są zbyt cienkie, aby mogły wytłumiać pomieszczenie.

5. Łatwy montaż

Równe naklejenie tapety to spore wyzwanie, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych wzorach. W przypadku miękkich paneli ich montaż jest jednak zdecydowanie łatwiejszy i doskonale radzą sobie z nim osoby, które taką czynność wykonują po raz pierwszy. W takich czynnościach pomaga m.in. szczegółowa instrukcja dołączana do produktów Fluffo, ale także wsparcie, które oferują nasi pracownicy, na wypadek jakichkolwiek problemów z montażem.

Przekonują Cię zalety naszych paneli na ścianę? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź, jakie są najczęstsze błędy przy montażu miękkich paneli ściennych oraz co zrobić, aby ich uniknąć.


Miękkie panele na ścianę to jak widać z wielu powodów świetny sposób na wykończenie wnętrz i doskonała alternatywa dla tradycyjnych tapet. Z nimi pomieszczenie będzie prezentowało się nie tylko nowocześnie, ale i absolutnie wyjątkowo. Sprawdź, gdzie kupić panele Fluffo i stwórz wnętrza, o których marzysz!


Co sprawia, że miękkie panele ścienne są lepsze od tradycyjnych tapet?

Miękkie panele ścienne mają wiele zalet, w tym oryginalny design, trójwymiarowe kształty, niezwykłe efekty kolorystyczne, łatwość maskowania niedoskonałości ścian i właściwości wytłumiające dźwięk.

Jakie efekty kolorystyczne można uzyskać dzięki miękkim panelom ściennej?

Dzięki miękkim panelom ściennej można uzyskać absolutnie wyjątkowy efekt kolorystyczny i to w bardzo krótkim czasie. Nietypowe mogą być nie tylko kształty paneli, ale także zestawienia kolorystyczne, które mogą być energetyczne, kojące, pobudzające do pracy lub relaksujące.

Czy miękkie panele ścienne pomogą ukryć niedoskonałości ścian?

Tak, panele ścienne są doskonałym sposobem na zamaskowanie niedoskonałości ścian, takich jak nierówności i pęknięcia, bez konieczności tynkowania. Panele są grubsze niż standardowa tapeta, co umożliwia łatwe maskowanie niedoskonałości.


O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!