1. Fluffo
  2. Blog
  3. 4 sposoby na wykorzystanie miękkich paneli ściennych w aranżacji sypialni

4 sposoby na wykorzystanie miękkich paneli ściennych w aranżacji sypialni

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Sypialnia to absolutnie wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. To intymna przestrzeń, w której regenerujemy się oraz odpoczywamy. Chcemy więc, aby była przyjazna do przebywania oraz piękna. W osiągnięciu takiego efektu pomagają miękkie panele ścienne, które można wykorzystać na kilka różnych sposób. Jakich? Sprawdźmy to już teraz!

1. Ściana za łóżkiem, która przyciąga wzrok

Najczęstszym sposobem na użycie paneli ściennych jest umieszczenie ich na jednej ze ścian pokoju, najlepiej za łóżkiem. To doskonały sposób na udekorowanie sypialni oraz jednocześnie nadanie jej przytulnego, domowego charakteru. Nic dziwnego – panele ścienne są miękkie i przyjemne w dotyku, doskonale więc sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi. Oczywiście, aby osiągnąć taki efekt, warto wybrać odpowiednie kolory i kształty. Idealnie sprawdzą się zwłaszcza formy obłe, a także kolory działające relaksująco, w tym zielenie, beże oraz szarości.

Potrzebujesz inspiracji? Sprawdź 5 najciekawszych wzorów i kolorów miękkich paneli ściennych na rok 2023. Część z nich świetnie sprawdzi się również w sypialni!

2. Przyjemny, miękki zagłówek

Najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. To jednak nie tylko materac wpływa na wygodę podczas spania i odpoczynku. Niemniej ważny jest zagłówek, który powinien być miękki i możliwie jak najbardziej przyjemny w dotyku. Również tutaj doskonale sprawdzą się miękkie panele ścienne, przede wszystkim z kolekcji Fluffo Soft. Idealne zarówno do sypialni w nowoczesnym stylu, jak i bardziej klasycznych, dzięki bardzo szerokiej ofercie kolorystycznej.

3. Panele do wytłumiania pogłosu

Produkty Fluffo w sypialni to jednak nie tylko przytulność i estetyka, ale również wytłumianie dźwięków, czyli zniwelowanie nieprzyjemnego echa w pomieszczeniu. Oczywiście nie oznacza to, że przestaniemy słyszeć sąsiada zza ściany. Produktem izolującym dźwięki przenikające przez ścianę są trójwarstwowe panele do izolacji dźwięku z kolekcji Fluffo IZO. .

4. Tło do rozmów w pracy

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na wygospodarowanie osobnego pokoju do snu, pracy i rozrywki. Coraz częściej więc sypialnia pełni jednocześnie funkcję domowego biura dla osób pracujących w całości lub częściowo zdalnie. Taka praca to konieczność częstych rozmów, spotkań oraz szkoleń, na które podłączamy się za pomocą kamery komputerowej. Warto więc w tej sytuacji zadbać o tło, którego zdecydowanie nie powinno stanowić łóżko (może być to uznane za nieprofesjonalne).

Miękkie panele ścienne doskonale sprawdzą się więc w części sypialni, aby stworzyć estetyczne i profesjonalne tło, idealne do prowadzenia takich rozmów. Do jego stworzenia wystarczy zaledwie kilka minut, a można być pewnym doskonałego efektu, niczym z biura w centrum miasta (i rozmów, które już nigdy nie będą wymagały zamazywania tego, co za nami!)

Jak widać w sypialni można z łatwością znaleźć co najmniej 4 sposoby na wykorzystanie paneli ściennych. Stanowią więc bardzo praktyczne i użyteczne rozwiązanie, dzięki któremu w krótkim czasie można zmienić wygląd tego pomieszczenia i sprawić, że będzie ono bardziej przyjazne do snu i odpoczynku 


Jakie są sposoby na użycie paneli ściennej w sypialni?

Najczęstszym sposobem na użycie paneli ściennej jest umieszczenie ich na jednej ze ścian pokoju, najlepiej za łóżkiem. To doskonały sposób na udekorowanie sypialni oraz jednocześnie nadanie jej przytulnego, domowego charakteru. Oczywiście, aby osiągnąć taki efekt, warto wybrać odpowiednie kolory i kształty.

Czy panele ścienne Fluffo wytłumiają dźwięki w sypialni?

Tak, panele ścienne Fluffo mogą pomóc w wytłumieniu dźwięków w pomieszczeniu, dzięki czemu można zniwelować nieprzyjemne echa. Do tego celu doskonale nadają się trójwarstwowe panele do izolacji dźwięku z kolekcji Fluffo IZO.

Jakie kolory i kształty paneli ściany są najlepsze dla sypialni?

Idealnie sprawdzą się zwłaszcza formy obłe, a także kolory działające relaksująco, w tym zielenie, beże oraz szarości. Warto wybrać kolory i kształty, które wpiszą się w styl wnętrza oraz nasze upodobania.


O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!