1. Fluffo
  2. Blog
  3. Jak odświeżyć wnętrze bez remontu przy pomocy produktów akustycznych Fluffo?

Jak odświeżyć wnętrze bez remontu przy pomocy produktów akustycznych Fluffo?

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Okazuje się, że nie trzeba przeprowadzać czasochłonnego remontu, aby w znaczącym stopniu zmienić wygląd pomieszczeń i sprawić, że będą wyglądać one absolutnie wyjątkowo. Jednym ze sposobów, aby łatwo i szybko wprowadzić taką zmianę, są miękkie panele Fluffo, które mają wiele praktycznych zalet. Jakich oraz jak je wykorzystać? Sprawdźmy to!

Dlaczego warto wybrać panele Fluffo?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie jak, warto zastanowić się dlaczego. Dlaczego więc panele Fluffo to wręcz idealny sposób, aby bez remontu zmienić wygląd pomieszczeń?

Przede wszystkim nie tylko świetnie wyglądają, ale i są praktyczne. Jedną z zalet miękkich paneli Fluffo Soft jest pochłanianie echa powstającego we wnętrzu. Taki efekt dają również izolujące dźwięk absorbery akustyczne Fluffo IZO, które świetnie sprawdzą się np. w domowych biurach sprawiając, że odgłosy rozmów są mniej słyszalne w innych pomieszczeniach. Panele Fluffo doskonale maskują też niedoskonałości ścian. Nie trzeba więc ich szpachlować i wyrównywać, aby móc zastosować takie panele.

Drugą zaletą jest łatwość zastosowania. Nie trzeba bowiem wynosić z pokojów mebli lub zasłaniać ich (jak to ma miejsce w przypadku malowania). Wystarczy stosować się do kilku zasad naklejając je (w tym zachować ostrożność z klejem), aby w zaledwie kilkanaście minut stworzyć zupełnie nową aranżację wnętrza.

Sposoby na odświeżenie wnętrza dzięki panelom Fluffo

Panele Fluffo to bogactwo wzorów, kolorów i kształtów. Jedynym ograniczeniem co do ich zastosowania jest nasza wyobraźnia. Jakie motywy zapewnią więc zdecydowanie najciekawszy rezultat?

Z pewnością zagwarantują go wielkoformatowe panele wygłuszające z kolekcji Fluffo ART. W ich przypadku rozmiar zdecydowanie ma znaczenie (i robi wrażenie!), do ich montażu warto wybrać więc centralną ścianę we wnętrzu tak, aby od razu przyciągały uwagę. W celu ożywienia pomieszczenia, najlepiej zdecydować się na jedno z modnych zestawień kolorystycznych (sprawdź 5 najciekawszych wzorów i kolorów miękkich paneli ściennych na rok 2023), choć można wybrać także spokojniejsze i eleganckie zestawienia barw. W przypadku tych ostatnich zazwyczaj są to szarości oraz beże, które wyglądają ponadczasowo.

Efekt odświeżenia z pewnością zagwarantują także podwieszane panele akustyczne Fluffo AIR. To idealny wybór do pomieszczeń z wysokimi sufitami, którym chcemy nadać nieco więcej przytulnego klimatu. Doskonale sprawdzą się więc w kamienicach, a także nowoczesnych domach z antresolami. Za ich wyborem przemawiają również nowoczesne kształty, w tym heksagony oraz oktagony. 

A może panele akustyczne na szkło? To doskonały wybór do nowoczesnych salonów oraz pomieszczeń z przeszkleniami po to, aby nadać im przytulności i prywatności. Także w tym przypadku można wybrać różne kształty takich paneli, w tym koła, heksagony i kwadraty w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć oraz w jakiej stylistyce zostało urządzone wnętrze.

Miękkie panele od Fluffo to jak widać doskonały sposób, aby w krótkim czasie odświeżyć wnętrze. Wystarczy wybrać jeden z produktów oraz kolorystykę, w której ma być utrzymany i następnie nakleić panele na ścianie (lub zawiesić je na suficie). Wszystko to wymaga zdecydowanie mniej pracy, aniżeli czasochłonne malowanie czy tapetowanie, które w przypadku dużych wnętrz mogą być także droższe w wykonaniu.

Z naszego bloga dowiesz się także, dlaczego warto wybrać miękkie panele ścienne zamiast tradycyjnych tapet.

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!