1. Fluffo
  2. Blog
  3. Jak kolory wpływają na wydajność naszej pracy?

Jak kolory wpływają na wydajność naszej pracy?

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Znaczny wpływ na efektywność ma sposób urządzenia wnętrza, w którym pracujemy. Chodzi tutaj nie tylko o czynniki takie jak wygodne krzesło i odpowiednio ustawiony monitor. Okazuje się bowiem, że kolosalny wpływ na pracę mają także otaczające nas kolory. Jak je dobrać, aby poprawić naszą efektywność na co dzień? Jakich barw natomiast raczej należy unikać? Sprawdźmy to!

Psychologia barw a praca

Badania potwierdzają, że kolory w naszym otoczeniu w sposób bezpośredni wpływają na to, jak wykonujemy codzienne zadania i jak się czujemy. Jedne sprzyjają bowiem kreatywności, drugie pobudzają do działania, inne zaś… rozleniwiają. Dlatego tak ważne jest, aby biura (również te domowe) urządzać wedle tego, jak działają konkretne kolory, ale i jak wygląda nasza codzienna praca.

jak zaaranżować domowe biuro

Kolory, które pobudzają kreatywność

Zawody takie jak fotograf lub projektant wymagają kreatywności. Okazuje się, że mogą pobudzać ją również odpowiednio dobrane kolory. Jednym z nich jest m.in. czerwony. Nie trzeba jednak malować wszystkich ścian, w praktyce wystarczą bowiem akcenty, na których będzie skupiał się nasz wzrok. 

Świetnym rozwiązaniem mogą być więc panele Fluffo SOFT umieszczone na jednej ze ścian.. Możemy także pomóc w projekcie kompozycji paneli Fluffo tak, aby był on wykonany w odcieniach korzystnie wpływających na kreatywność i przy tym świetnie wyglądał pod względem designu.

Podobny, energetyzujący efekt dają kolory takie jak żółty oraz pomarańczowy. Pozytywnie wpływają też na nasze samopoczucie, dlatego doskonale nadają się do pomieszczeń biurowych.

Sprawdź także kolory, które nadają charakter wnętrzom oraz w jaki sposób ich używać, aby osiągnąć ciekawy efek wizualny.

Kolor dla zestresowanych

Wydajność naszej pracy spada, gdy jesteśmy zestresowani. Obecnie dotyczy to wielu zawodów, w przypadku których codzienność może być naprawdę przytłaczająca. Jak się okazuje, pomocą w niwelowaniu takich napięć może być barwa natury, czyli zieleń. Nie zawsze mamy ją za oknem, warto więc otaczać się nią we wnętrzach! 

Znów nie trzeba jednak tworzyć całego pokoju biurowego w kolorze zielonym. Wystarczą bowiem akcenty, takie jak podwieszane panele akustyczne, idealne do większych, nowoczesnych biur. Mają one bardzo nowoczesny design i redukują pogłos, dzięki czemu nie tylko doskonale wyglądają (i uspokajają!), ale i pełnią funkcję praktyczną.

Barwy, których lepiej unikać

Są także odcienie, które mogą negatywnie wpływać na naszą chęć do pracy. Jednym z nich są szarości – w dużych ilościach zdecydowanie warto unikać ich w miejscu pracy, zwłaszcza w okresie zimowym. Przyczyniają się one bowiem do szybszego odczuwania znudzenia, a także mogą działać przygnębiająco. Podobny efekt może mieć nadmiar brązów, zwłaszcza ciemnych, które będą przytłaczać. Ich również najlepiej unikać w pomieszczeniach biurowych.

Kolory a zwiększona wydajność w pracy? To nie jest mit! Na szczęście nie trzeba całkowicie remontować biura, aby korzystnie wpłynąć na efektywność. Wystarczą bowiem detale i akcenty, takie jak panele ścienne. Co ważne, ich naklejenie nie wymaga pomocy fachowców i całość można wykonać w zaledwie kilkanaście minut, stosując się do zasad w instrukcji. Sprawdź, jakie to łatwe!

Szukasz inspiracji do urządzenia pomieszczeń biurowych? Sprawdź najciekawsze wzory i kolory paneli ściennych na rok 2023

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!