1. Fluffo
  2. Blog
  3. Jak podzielić biuro na strefy pod kątem pracy hybrydowej?

Jak podzielić biuro na strefy pod kątem pracy hybrydowej?

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Pandemia COVID-19 zupełnie zmieniła sposób pracy w biurach. Coraz więcej osób pracuje bowiem hybrydowo, czyli przez kilka dni w tygodniu w biurze oraz przez kilka w domu. Sytuacja ta wymaga zupełnie innego podejścia do przestrzeni roboczych tak, aby były one przystosowane zarówno dla „stałych bywalców”, jak i tych osób, które są w nich jedynie okazjonalnie. Na szczęście są metody, które pozwalają zrobić to w naprawdę sprawny sposób. Jakie? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Poznanie potrzeb

Warto zacząć od tego, że kultura pracy w każdej firmie jest nieco inna. Stąd też planowanie lub reorganizację przestrzeni biurowej najlepiej zacząć od dopytania, czego oczekują osoby zatrudnione i jakie są ich codzienne bolączki. Brak wygodnych krzeseł lub strefy ciszy? A może zbyt mała liczba biurek dla osób, które w pracy bywają tylko okazjonalnie? Problemy z pewnością będą różne w różnych przedsiębiorstwach. Kluczem jest więc to, aby dobrze je poznać.

Strefa dla osób pracujących z biura stale i okazjonalnie

Bitwa o biurka i wolne krzesła, gdy w biurze akurat odbywa się ważne spotkanie? Tego chciałaby uniknąć większość pracodawców. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o stałe miejsca dla pracowników regularnie przychodzących do biura, jak i tych, którzy pojawiają się w nim wyłącznie okazjonalnie. Nie warto jednak rozdzielać ich w osobnych pomieszczeniach, gdyż zaburzy to wymianę wiedzy i komunikację, a także pogorszy integrację wewnątrz firmy.

Z naszego bloga dowiesz się także, jak kolory wpływają na wydajność naszej pracy, czyli jak urządzić przestrzeń biurową, aby poprawić efektywność zatrudnionych.

akustyczne panele do biura

Strefa ciszy dla osób potrzebujących skupienia

Jak podzielić biuro na strefy pod kątem pracy hybrydowej? Przede wszystkim nie należy zapominać o pomieszczeniu ciszy, które można również określić jako focus room. To miejsce, w którym trzeba zadbać przede wszystkim o dobre wyciszenie. Doskonale sprawdzą się do tego celu absorbery akustyczne Fluffo IZO, które pomogą odizolować pomieszczenie od zewnętrznych źródeł dźwięku, a przy tym doskonale się prezentują.

W takim pomieszczeniu nie można zaniedbać też wygody. Niezbędne są więc wygodne krzesła (lub pufy), biurko lub stół na odpowiedniej wysokości, a także najlepiej dostęp do światła dziennego. Tak, aby utrzymać wysoki poziom energii oraz skupienia.

Strefa pracy kreatywnej

Obecnie biuro staje się tym miejscem, w którym szczególnie ważne są kreatywne spotkania i burze mózgów. Aby jednak były one możliwe, także niezbędna jest odpowiednia przestrzeń.

Takie pomieszczenie musi być jednak szczególnie dobrze zaprojektowane, aby wspierało myślenie i koncentrację. Poza flipchartami, tablicami do pisania i wygodnymi siedziskami warto postawić na elementy designerskie, które będą stanowić dekorację, jak i wygłuszać takie pomieszczenie. Przykładem są wielkoformatowe panele wygłuszające Fluffo Art, stanowią one finezyjne, wielokolorowe instalacje ścienne, które pięknie dekorują wnętrze. Panele te świetnie pochłaniają dźwięk powstający w pomieszczeniu (klasa pochłaniania dźwięku A). Dzięki temu intensywne dyskusje podczas takich burz mózgów nie wywołają u nikogo bólu głowy spowodowanego pogłosem (rewerberacją) we wnętrzu.

Jak urządzić salę konferencyjną? Tego również możesz dowiedzieć się z naszego bloga!

Jak podzielić biuro na strefy do pracy hybrydowej? Podsumowanie

Podział biura pod kątem pracy hybrydowej wymaga bardzo dobrego przygotowania. Korzystne zmiany są możliwe do wprowadzenia nawet w niewielkich przestrzeniach, a pomagają w tym odpowiednie akcesoria takie jak panele ścienne oraz sufitowe. Wszystko rozpoczyna się jednak od słuchania pracowników, których potrzeby są w tym przypadku absolutnie kluczowe.

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!