1. Fluffo
  2. Blog
  3. Akustyka wysokich pomieszczeń. Dlaczego warto wybrać podwieszane panele akustyczne?

Akustyka wysokich pomieszczeń. Dlaczego warto wybrać podwieszane panele akustyczne?

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Wysokie, przestronne pomieszczenia biurowe to obecnie standard deweloperski. Choć wyglądają one niezwykle nowocześnie, to mają kilka wad. Duże i wysokie przestrzenie typu open space mogą bowiem wzmagać problem z odbijaniem dźwięku, co będzie wiązało się z szeregiem niedogodności. Akustyka wysokich pomieszczeń ma więc ogromne znaczenie i – jak się okazuje – istnieje wiele sposobów na to, aby ją „okiełznać”. Jednym z nich są podwieszane panele akustyczne, które mają nie tylko funkcję praktyczną, ale także estetyczną. Zachęcamy do lektury, aby dowiedzieć się o nich więcej. 

Problemy akustyczne w wysokich pomieszczeniach biurowych – dlaczego trzeba je eliminować?

Pogłos, echo, a także tło akustyczne. To główne problemy w wysokich pomieszczeniach biurowych, z którymi możemy mieć do czynienia nie tylko w nowoczesnych budynkach, ale także w biurach zlokalizowanych w starych kamienicach. Wyzwaniem są także koszty związane z ewentualnym przystosowaniem takich przestrzeni. Gruntowny remont? Dla wielu firm to zbyt duży wydatek. Istnieją jednak zdecydowanie łatwiejsze do wykorzystania metody, niewymagające ani pomocy ekspertów do spraw akustyki, ani projektantów.

Metody te zdecydowanie warto rozważyć, bowiem uciążliwy hałas w biurze to sporo problemów, takich jak spadek wydajności (nawet o 67 proc.), a także pogorszenie koncentracji (średnio o 48 proc.). Chcąc oszczędzić ich swoim pracownikom, koniecznie trzeba zająć się sposobami na zniwelowanie problemów akustycznych. Inaczej każdego dnia firma będzie tracić potencjał zatrudnionych osób i to w znaczącym stopniu.

Zielone podwieszane panele akustyczne.

Podwieszane panele akustyczne do wysokich pomieszczeń

Sposób łatwy do wdrożenia, a przy tym bardzo estetyczny? To przede wszystkim podwieszane panele akustyczne Fluffo Air dostępne w różnych kształtach. Co jednak sprawia, że są one tak doskonałym rozwiązaniem?

Ich główną rolą jest pochłanianie dźwięków powstających we wnętrzu. 

Podwieszane panele akustyczne mają jednak jeszcze inne zalety takie jak:

W ramach naszej działalności wykonujemy także projekty kompozycji paneli akustycznych, dzięki czemu klient ma pewność, że całość będzie stanowiła prawdziwą ozdobę przestrzeni. Z pewnością spodoba się to nie tylko pracownikom, ale także klientom, o ile odwiedzają oni biuro osobiście!

Podsumowanie

Jak widać, jest wiele powodów, dla których warto wybrać podwieszane panele akustyczne. Nie tylko świetnie się prezentują, ale również mają konkretne funkcje praktyczne związane właśnie z akustyką w wysokich pomieszczeniach. Jeśli chcesz poznać dodatkowe zalety tych elementów, to serdecznie zachęcamy do kontaktu! Chętnie zaproponujemy rozwiązanie szyte na miarę przestrzeni biurowej w Twojej firmie.

Problemów z akustyką doświadczasz również w swoim domu? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź, jak wyciszyć mieszkanie w równie łatwy i skuteczny sposób.

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!