1. Fluffo
  2. Blog
  3. Heksagon na ścianie – jak go wykorzystać we wnętrzach?

Heksagon na ścianie – jak go wykorzystać we wnętrzach?

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Symetryczne, eleganckie elementy przywołujące skojarzenia z plastrami miodu, heksagony na ścianie to bardzo uniwersalna ozdoba, która znakomicie pasuje do każdego rodzaju wnętrza i świetnie komponuje się z jego wystrojem oraz dobranymi dodatkami. Heksagony umieszczane na ścianach mogą pełnić funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Za pomocą nowoczesnej kompozycji z sześcioboków możesz zaakcentować konkretne miejsce lub w atrakcyjny sposób wypełnić pustkę. Dziś podpowiemy Ci, jak możesz wykorzystać heksagony na ścianie w swoich wnętrzach.

Nowoczesna dekoracja, czy atrakcyjne tło? 

Ile pomieszczeń, tyle pomysłów na aranżację – od chłodnej nowoczesności i futuryzm, poprzez błyszczący glam i artystyczne elementy, aż po ponadczasową elegancję. Niezależnie od tego, jaki klimat wnętrza preferujesz, możesz zastosować w nim heksagony w różnych odsłonach. Dlaczego?

Charakterystyczna figura o sześciu bokach jest motywem często wykorzystywanym przez architektów wnętrz. Być może spotkałeś się już wielokrotnie z takim kształtem np. drewnianych półek wiszących. Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie na ścianach miękkich paneli, tworzących razem niezwykle ciekawą i przyjemną dla oka kompozycję.

Heksagony na ścianie sprawdzają się świetnie w formie zaakcentowania konkretnych np. części pokoju. Jeśli masz duży salon połączony z aneksem kuchennym i chcesz w nim wydzielić część jadalną, możesz wykorzystać w tym celu heksagony. Wyróżniająca się część ściany pokieruje Twoich gości prosto do stołu!

Dekoracja z heksagonów pomoże również w zagospodarowaniu wizualnym pustej przestrzeni na ścianie. Czasem zdarza się, że nie masz pomysłu na jej wypełnienie, a nie chcesz wieszać obrazów, czy też zdjęć. Atrakcyjna kompozycja z figur geometrycznych jest ciekawą alternatywą – przyciąga wzrok, jest miła dla oka, a jednocześnie doskonale równoważy design całego pomieszczenia.

W naszym portfolio oferujemy cztery warianty miękkich paneli akustycznych w kształcie heksagonów: 3 wielkości w 4 grubościach do wyboru, co umożliwia stworzenie prawdziwie trójwymiarowej kompozycji. Jeśli nie chcesz bawić się grubością, miękkie panele Hexa Edge o ściętych krawędziach (grubość 3 cm), również stworzą piękną aranżację na Twojej ścianie.

Heksagon we wnętrzach – jak zastosować?

Miękkie panele w kształcie symetrycznych sześcioboków są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego wnętrza. Jak możesz wykorzystać heksagon we wnętrzach? Poniżej kilka przykładów!

Różnokolorowe panele sześcioboczne to świetny pomysł na dekorację w pokoju najmłodszych domowników. Dzięki funkcji pochłaniania dźwięków, głośne zabawy dziecięce zostaną wytłumione. Miękkie panele montowane na ścianie przy łóżku dziecka będą w dzień pełniły funkcję wygodnego oparcia, a nocą staną się przytulną osłoną zimnej, twardej ściany.

Zagłówki skomponowane z monochromatycznych bądź różnokolorowych miękkich heksagonów nadadzą wnętrzu unikalnego charakteru – kto powiedział, że zagłówek nie może sięgać sufitu?! – w ten sposób zyskując wygodny zagłówek poprawimy również akustykę w sypialni. 

Zamień swój salon lub pokój dzienny w salę kinową, w której odbiór Twoich ulubionych filmów będzie jeszcze bardziej komfortowy. Panele akustyczne w kształcie heksagonów pomogą Ci wydobyć głębię dźwięku, a przy tym same w sobie będą stanowić harmonijne, wizualnie, atrakcyjne tło dla ekranu telewizora. Możesz w kompozycji użyć cienkich wężyków LED, dzięki czemu uzyskasz subtelne podświetlenie na ścianie. Takie heksagony na ścianie będą nie tylko pięknie wyglądało, ale także sprawi, że oczy domowników nie będą się męczyły w czasie wieczornych seansów.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspirował Cię do stworzenia własnych, ciekawych kompozycji na ścianach ulubionych wnętrz. Baw się, twórz i otrzymuj rozmaite efekty dzięki zastosowaniu naszych paneli. Zapraszamy również do sprawdzenia naszej oferty, w której znajdują się panele Fluffo IZO.

Przeczytaj również: jak hałas wpływa na zdrowie człowieka.

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!