1. Fluffo
  2. Blog
  3. Trendy wnętrzarskie na 2024 rok – co będzie na topie?

Trendy wnętrzarskie na 2024 rok – co będzie na topie?

Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Już wiesz, że w nadchodzącym roku czeka cię remont mieszkania? Warto zatem, abyś dowiedział się, jakie trendy wnętrzarskie przyniesie nam 2024 rok! Przede wszystkim już na samym wstępie możemy powiedzieć, że nie będzie to całkowite odcięcie się od tego, co widzieliśmy w 2023. Wciąż jednym z kluczowych elementów będzie dobra organizacja przestrzeni we wszystkich pomieszczeniach, a także minimalizm, naturalność i ekologia. Meble oraz dodatki będą wykonane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Przejdźmy zatem do rzeczy! Poniżej przedstawimy 6 najważniejszych wnętrzarskich trendów na 2024 rok.

Kolorystyka inspirowana naturą – ciepłe barwy

Naturalne odcienie od zawsze były inspiracją dla projektantów wnętrz. Dlatego już od kilku lat królują w polskich domach. W 2024 roku nie będzie inaczej. Co więcej, przewiduje się, że kolory „ziemi” będą jednym z najważniejszych trendów nadchodzącego sezonu. Ciepłe i harmonijne kolory będą wprowadzać do domu spokój i równowagę. Jakie będą zatem najpopularniejsze odcienie? Już odpowiadamy!

Styl Japandi

Co rozumie się przez styl Japandi? Otóż jest to połączenie japońskiego i skandynawskiego minimalizmu, który łączy w sobie prostotę i funkcjonalność. Całość tworzy spokojną i estetyczną przestrzeń, która zachwyci niejednego. Ten styl charakteryzuje się przede wszystkim:

Meble o obłych kształtach

Na przestrzeni ostatnich kilku lat można zauważyć znaczący wzrost popularności obłych kształtów, w szczególności w przypadku mebli takich jak sofy, fotele, czy lustra. Jest to mocna inspiracja stylem retro, który królował na przestrzeni lat 50., 60. i 70. Najczęściej meble o obłych kształtach wykorzystywane są we współczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Dzięki temu dodają im subtelności, przytulności i miękkości.

Co będzie wyróżniać meble o obłych kształtach w 2024 od tych z 2023 roku? To, że w 2023 najczęściej meble te stały bezpośrednio na ziemi (w przypadku sof i foteli), natomiast w 2024 będą one oparte na nogach.

Ekologia, natura i równowaga

Dla coraz większej ilości osób ochrona środowiska i ekologiczny styl życia to sprawa pierwszorzędna. Dlatego dbałość o środowisko to już nie tylko trend, ale także jeden z ważniejszych elementów projektowania wnętrz. Dużą uwagę przykuwa się przede wszystkim do materiałów, z których wykonane są meble oraz dodatki. W 2024 roku przeważać będą materiały takie jak bambus, rattan czy korek. Co więcej, duży nacisk będzie się także kładło na recykling i upcykling. Co to oznacza? Projektanci starać się będą o to, aby nadać “drugie życie” meblom i dekoracjom. Stare przedmioty odnajdą swoje nowe zastosowanie w postaci oryginalnych i unikalnych elementów wystroju. Dzięki temu robiąc remont, nie trzeba od razu pozbywać się wszystkich mebli. Wystarczy oddać je do renowacji lub zrobić ją samemu. Dzięki temu można zyskać stary, lecz nowy mebel, który z radością posłuży przez kolejne, długie lata.

trendy wnętrzarskie na 2024

Ciekawe aranżacje ścian

W 2024 roku puste ściany nie będą na topie. Wręcz przeciwnie – mile widziane będą różnego rodzaju aranżacje, które nie tylko ocieplą pomieszczenie, ale także nadadzą mu oryginalności i charakteru. Co zatem będzie modnym trendem? Przede wszystkim tapety w różnych kolorach – od jasnych, po te nieco ciemniejsze. Można postawić na tapety akustyczne, które wygłuszą pomieszczenie, a także będą się wspaniale prezentować. Oczywiście dominować będzie także drewno. Głównie w postaci lameli, których zadaniem jest optyczne wydłużenie pomieszczenia.

Jednak na uznanie w 2024 roku zasłużą miękkie panele ścienne, które rewelacyjnie udekorują każdą ścianę, w każdym wnętrzu – od salonu, przez sypialnię, aż po pokój dziecka. Szeroka gama kolorów oraz kształtów pozwala dopasować je do każdego stylu wnętrza. Dzięki nim pomieszczenie stanie się miłe, bardzo przyjazne i, co najważniejsze, ciche!

Klasyka i antyki

Czy nowe zawsze znaczy lepsze? W niektórych przypadkach z pewnością tak, ale niekoniecznie w przypadku mebli. Ostatnim, jednakże równie ważnym trendem wnętrzarskim w 2024 roku będą antyki i klasyka – czyli powrót do tego, co dominowało w naszych domach kilka lat temu.

Przede wszystkim widoczne będą akcenty przypominające tradycyjne angielskie rezydencje. Czy to w formie obrazu wiszącego na ścianie, dużego kominka z ornamentami, czy też lnianych zasłon. Każdy z tych elementów będzie na myśl przywodził stare, dobre czasy.

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!