1. Fluffo
  2. Blog
  3. Jakie są najlepsze sposoby na utrzymanie miękkich paneli ściennych w czystości i dobrym stanie?

Jakie są najlepsze sposoby na utrzymanie miękkich paneli ściennych w czystości i dobrym stanie?

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Czego dowiesz się z artykułu:

Panele ścienne wykorzystywane są do dekoracji wnętrz, urządzonych w różnych stylach. Aby jak najdłużej zachować ich nieskazitelny wygląd, należy o nie właściwie dbać. Co ważne, utrzymanie ich w dobrym stanie i czystości nie jest wcale takie trudne, jak się z pozoru wydaje. Jak utrzymać miękkie panele ścienne w czystości i dobrym stanie? Sprawdź poniżej.

Jak na co dzień pielęgnować miękkie panele Fluffo? 

Utrzymanie paneli Fluffo w czystości jest bardzo proste. Faktura pokrywająca panele Fluffo jest antystatyczna i kurz nie przylega do pionowych powierzchni, może on jednak osiadać na poziomych krawędziach paneli, tak jak na meblach. Z panelami postępujemy podobnie jak z welurową kanapą – odkurzamy.

Wystarczy odkurzyć panele przy pomocy odkurzacza z nakładką z miękkim włosiem – taką jak do mebli tapicerowanych. Powierzchniowe plamy i zabrudzenia usuwamy miękką, zwilżoną gąbką, tłuste plamy usuwamy miękką gąbką z rozcieńczonym detergentem np. rozcieńczonym płynem do mycia naczyń.

Panele można również odświeżyć. Przed odświeżeniem paneli dokładnie je odkurz, a następnie spryskaj mgiełką wodną. Po 2 minutach wytrzyj panele suchą gąbką.

Czy panele tapicerowane można czyścić?

Nie polecamy stosowania silnych środków chemicznych do prania tapicerek na naszych panelach. Jeżeli istnieje potrzeba wyczyszczenia panelu zalecamy przetarcie go wilgotną gąbką zamoczoną w rozcieńczonym detergencie (np: w płynie do zmywania naczyń). Wcześniej należy panel odkurzyć. Zalecamy równomierne przetarcie całego panelu tak aby nie pozostawić śladów ewentualnego, mocnego tarcia w jednym miejscu. 

W skrajnych przypadkach, gdy plama wniknęła w głąb panelu i pomimo czyszczenia jest wciąż widoczna, zabrudzony panel można po prostu wymienić na nowy.

Jak wydłużyć trwałość miękkich paneli ściennych?

Jeśli zależy nam by nasze nowe panele pozostały piękne na dłużej należy stosować się do następujących wskazówek użytkowania:


Jak utrzymywać panele Fluffo w czystości? Czy można je odkurzać? Czy można je myć wodą?

Utrzymanie paneli Fluffo w czystości jest bardzo proste. Faktura pokrywająca panele Fluffo jest antystatyczna i kurz nie przylega do pionowych powierzchni, może on jednak osiadać na poziomych krawędziach paneli, tak jak na meblach. Z panelami postępujemy podobnie jak z welurową kanapą – odkurzamy.

Czy panele bardzo się kurzą?

Wbrew pozorom wcale nie. Panel nie przyciąga kurzu, więc ten na pewno nie osadza się na pionowych płaszczyznach paneli. Natomiast na wszystkich poziomych, wystających płaszczyznach kurz może osiadać tak jak na meblach. I tak jak w przypadku zakurzonych mebli raz na jakiś czas należy je odkurzyć.

Czy polecacie któryś ze środków do czyszczenia tapicerki np.: do samochodów?

Nie polecamy stosowania silnych środków chemicznych do prania tapicerek na naszych panelach. Jeżeli istnieje potrzeba wyczyszczenia panelu zalecamy przetarcie go wilgotną gąbką zamoczoną w rozcieńczonym detergencie (np: w płynie do zmywania). Wcześniej należy panel odkurzyć. Zalecamy równomierne przetarcie całego panelu tak aby nie pozostawić śladów ewentualnego, mocnego tarcia w jednym miejscu. Panel można również spryskać wodą i wytrzeć potem do sucha gąbką.


O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!