1. Fluffo
  2. Blog
  3. Jaki wpływ na wygląd wnętrza ma wybór odpowiedniego koloru lub wzoru miękkich paneli ściennych?

Jaki wpływ na wygląd wnętrza ma wybór odpowiedniego koloru lub wzoru miękkich paneli ściennych?

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Czego dowiesz się z artykułu:

Miękkie panele ścienne Fluffo to nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Sprawdzą się one nie tylko jako uzupełnienie ściany w pobliżu łóżka, gdzie zapewniają komfortowe warunki przy opieraniu się o ścianę.  Mogą one również posłużyć jako dopełniająca dekoracja salonu która jednocześnie pozytywnie wpłynie na poprawę akustyki we wnętrzu. Jak kolor i kształt paneli ściennych wpływa na aranżację wnętrza? Sprawdź poniżej.

Rodzaje paneli ściennych a mnogość aranżacji

Panele ścienne Fuffo są dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu z ich pomocą można stworzyć ciekawe aranżacje w każdym stylu. Sprawdzą się one  we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, loftowym, retro czy modernistycznym. To nie tylko element praktyczny, ale też pozwalający urozmaicić salon, sypialnię, pokój dziecięcy czy nawet gabinet.

Oferujemy szeroką gamę wzorów miękkich paneli ściennych , w ofercie mamy również panele IZO zwiększające izolację akustyczną wnętrza. Dzięki temu można tworzyć nie tylko ciekawe, dekoracyjne aranżacje, ale jednocześnie odpowiednio zwiększać funkcjonalność pomieszczenia.

Jakie kolory paneli oferujemy?

Wszystkie produkty Fluffo wykończone są tą samą, miękką, kolorową strukturą, która w dotyku przypomina aksamit. To nasz znak rozpoznawczy.

Oferujemy bogatą gamę 56 oryginalnych kolorów naszych paneli, co daje wręcz nieograniczone możliwości kombinacji i tworzenia niepowtarzalnych aranżacji.  Większość naszych kolorów to melanże, które powstały dzięki zmieszaniu ze sobą włókien tekstylnych o czystych barwach. Niektóre z kolorów Fluffo zawierają w sobie nawet 8 różnych barw. Kolor mieni się różnymi odcieniami, a w zależności od kąta padania światła kolor panelu może zmieniać tonację.  

Ponieważ nasze kolory powstają poprzez mieszanie włókien tekstylnych o różnych barwach by osiągnąć pożądany kolor niestety nie jesteśmy w stanie odwzorować koloru barw palety RAL bądź NCS w 100%

Czy kolor ma wpływ na aranżację wnętrza?

Barwy mają wpływ na samopoczucie człowieka. Oddziaływanie  kolorów zostało potwierdzone przez Leatrice Eiseman, która badała wpływ kolorów na ludzi.  Dobierając kolorystykę wnętrza należy wziąć pod uwagę przeznaczenie danego pomieszczenia. 

Niektórzy z nas do nauki i pracy potrzebują spokoju i wyciszenia, w takim wypadku sprawdzi się kolor błękitny, który działa uspokajająco – badania wykazały, że kolor niebieski obniża tętno. Dodatkowo błękit wpływa pozytywnie na kreatywność, stąd też często w gabinetach wybierają go osoby, które w pracy kierują się twórczym działaniem. Podobne uspokajające działanie ma zieleń, która łagodzi stres. 

Przeciwieństwem dla kojących  nerwy  odcieni są ciepłe i energetyczne barwy. Pomarańcz i żółć zwiększa dopływ tlenu do mózgu. W efekcie działają pobudzająco i stymulująco, stąd też sprawdzą się w miejscach nauki dzieci, gdyż dodaje energii do działania. Czerwień to kolejna barwa, która dodaje energii, ponieważ wpływa na podniesienie tętna. 

Warto wiedzieć, że wybierając miękkie panele ścienne, nie trzeba nimi wykładać całego pomieszczenia – wystarczy niewielki akcent, który pozwoli zmienić nie tylko aranżację, ale też wprowadzi klimat i zmieni codzienne samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem jest łączenie barw intensywnych z delikatnymi – taka mozaika ścienna jest niezwykle efektowna.

<br>
Czy Fluffo planuje wprowadzić do oferty kolor biały bądź inny bardzo jasny?

Nie zamierzamy przywracać białego koloru do naszej palety barw z dwóch powodów: Pierwszy: nasz biały kolor był śnieżnobiały i był bardzo kłopotliwy w utrzymaniu świeżości; Drugi: kolor był niestabilny, po niedługim czasie śnieżnobiały stawał się lekko kremowy. Nie wyglądało to dobrze.

Czy istnieje możliwość zamówienia paneli wg. dokładnie określonego koloru z palety RAL bądź NCS?

Większość kolorów w palecie Fluffo to melanże, które powstały na zasadzie mieszania ze sobą podstawowych barw. Nie mają jednolitej struktury koloru, przyglądając się z bliska widać ich „melanżowy” charakter. Możemy próbować zbliżyć się do pożądanego koloru RAL bądź NCS ale nie jesteśmy w stanie odwzorować go w 100%.

Czy panele Fluffo można malować farbami, aby zmienić ich kolor na inny?

Nasze panele wykończone są gotową fakturą w postaci meszku o określonej kolorystyce i nie nadają się do malowania farbami.

<br>

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!