1. Fluffo
  2. Blog
  3. Nowe szaty królowej, czyli metamorfoza ścian

Nowe szaty królowej, czyli metamorfoza ścian

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Czego dowiesz się z artykułu:

Nijakie ściany pomalowane na neutralne kolory odchodzą w zapomnienie. Współczesny design pozwala na aranżację wnętrz, które łamią utarte schematy. Kilka lat temu szczytem awangardy było malowanie ścian kolorami zestawionymi monochromatycznie, a następnie wykorzystanie odsłoniętej, surowej cegły. Wielki powrót na salony przeżyły także tapety, których wzory dziś już się opatrzyły. Obecnie w nowoczesnych przestrzeniach pojawiają się oryginalne materiały takie jak: beton architektoniczny, szkło, kamień, drewno, a także miękkie, dekoracyjne panele 3d, które nadają wnętrzom ciepłego i przytulnego charakteru. Świetnie sprawdzą się w tej roli panele Fluffo Soft, a w przypadku większych pomieszczeń wielkoformatowe Fluffo Art.

Ściana 3d w sypialni – kierunek miękkość

Wykorzystanie ścian jako mocnego akcentu w wystroju wnętrz sprawia, że stają się one ważnym elementem dekoracyjnym. Wystarczy przejrzeć inspiracje i zdjęcia z targów designu Salone del Mobile, które co roku odbywają się w Mediolanie, by zobaczyć, że w nowoczesnych aranżacjach ściany mogą grać pierwsze skrzypce. W sypialniach pojawiają się powierzchnie obite materiałem, które razem z miękkim zagłówkiem łóżka zachęcają do wypoczynku i „zatopienia” się w przyjemnych w dotyku tekstyliach. Z kolei, w salonowych przestrzeniach pojawiają się geometryczne mozaiki z paneli ściennych 3d, które z powodzeniem mogą zastąpić obrazy. Alternatywą dla gładkich ścian są także kwadratowe dekoracje ścienne będące tłem dla dużego obrazu zawieszonego nad kolorową sofą. Nie trzeba bać się odważnych połączeń. Niech wystrój domu odzwierciedla nasze potrzeby. Odpowiednio dobranymi kolorami i wzorami możemy bowiem dodać sobie energii, wyciszyć się i wprawić w dobry nastrój.

panele na ścianę w sypialni

Ściany do zadań specjalnych

Niektóre dekoracje ścienne mają także dodatkowe właściwości. Przykładem mogą być miękkie panele dekoracyjne 3d Fluffo, które dzięki swojej strukturze pochłaniają dźwięki i poprawiają akustykę we wnętrzach. Co więcej, dodatkowo pobudzają one zmysł dotyku, ponieważ ich powierzchnia przypomina aksamit. Dzięki temu wyłożone panelami 3d ściany, podłogi lub sufity sprawiają, że pomieszczenia stają się wyciszone i przytulne. Gdzie najlepiej sprawdzą się tego rodzaju dekoracje ścienne? Dzięki temu, że można dowolnie je ze sobą łączyć i układać jak puzzle w niepowtarzalne wzory, panele ścienne z powodzeniem mogą posłużyć jako oryginalna ozdoba salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego. Miękka i miła w dotyku powierzchnia sprawia, że sprawdzają się także jako zagłówki czy oparcia siedzisk np. w hallu.

Zabawa optyką w aranżacji ścian

Ściany mogą także sprawić, że wnętrza optycznie wydadzą się większe niż w rzeczywistości. Wystarczy odpowiednio zagrać światłem i odbić je np. od luster. Z kolei w przypadku bardzo dużych, pustych przestrzeni wrażenie surowości mogą zniwelować rozwieszone na ścianach obrazy, zdjęcia lub ułożone w formę mozaiki miękkie panele 3d. Jak widać, możliwości są niemal nieograniczone. Jeśli raz postawisz na ścianę z charakterem, z pewnością nie wrócisz więcej do nudnych aranżacji.

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!