1. Fluffo
  2. Blog
  3. Trendy w projektowaniu biur na 2024

Trendy w projektowaniu biur na 2024

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Jak wiadomo, trendy lubią się zmieniać. Nie ma znaczenia, czy chodzi o trendy modowe, czy wnętrzarskie – co rok pojawia się coś nowego. Nie inaczej jest w przypadku projektowania biur. Aktualnie biuro nie pełni już wyłącznie roli miejsca pracy, jego wystrój ma sprzyjać kreatywności, produktywności i dobrej atmosferze w pracy. Na przestrzeni ostatnich kilku lat można zaobserwować znaczącą zmianę w podejściu do projektowania biur. Obecnie kładzie się większy nacisk na komfort, harmonię i nowoczesność. Jakich więc trendów w urządzaniu biur możemy spodziewać się w 2024 roku? Przyjrzyjmy się!

Miękkie panele ścienne 3d - trendy w biurze

Trendy w aranżacji i urządzaniu biur w 2024 

Nie da się ukryć, że od czasów pandemii w 2020 roku, znacznie zmienił się styl pracy. Coraz więcej osób woli pracować z domu, gdzie czują się bardziej komfortowo i swobodnie, a w dodatku nie muszą tracić czasu na dojazd do biur. Dzięki temu ten zaoszczędzony czas mogą wykorzystać na swoje hobby, bądź spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi.   Nie oznacza to jednak, braku chęci do spotkań ze współpracownikami, komfortowe warunki w biurze będą temu sprzyjać.

Wiadomo jest, że przestrzeń biura to przestrzeń służąca integracji pracowników. Wspólne spotkania umożliwiają wymianę pomysłów, dyskusje, , czy dzielenie się spostrzeżeniami. Do tego pobudzają kreatywność, a także pomagają w utrzymywanie dobrych relacji między pracownikami. Aby jednak tak się stało, biuro musi być przytulnym i komfortowym miejscem do pracy. Dlatego właśnie tak wiele firm decyduje się na nowoczesnych rozwiązań, aby uczynić tę przestrzeń miłą i zachęcającą do pracy. Przestrzeń, która będzie dla pracownika równie komfortow, co praca z domu. Jakie więc trendy w projektowaniu biur wykorzystać, aby osiągnąć taki cel? Już odpowiadamy! 

Kolorystyka w trendach w projektowaniu biur – powrót do barw natury

Siedząc 8 godzin przed komputerem w zamkniętym pomieszczeniu, może nam brakować naturalnych kolorów i światła. Dlatego ciepłe, stonowane odcienie zieleni, beżu czy brązu tworzą przytulne środowisko do pracy. Dodatkowo sprzyjają koncentracji i redukcji stresu. Kolor zielony kojarzy się z naturą i odprężeniem, podczas gdy spokojne beże dodają wnętrzu elegancji. Powyższe kolory, do wnętrza, można wprowadzać na wiele różnych sposobów – poprzez rośliny doniczkowe, zielone tapety akustyczne, aż po meble, czy różnego typu tekstylia.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w trendach w projektowaniu biur w 2024 roku pojawią się również bardziej ekspresyjne barwy. Poza ciepłymi odcieniami natury królować będą ogniste czerwienie, pomarańcze, a także stonowane pastele np. róż. Pierwsza grupa kolorów jest nieco bardziej odważna, i nadaje wnętrzom ciepłego i optymistycznego charakteru. Z kolei pastele wprowadzają atmosferę spokoju i świeżości. 

jak hałas wpływa na zdrowie człowieka

Ozdobne ściany

W trendach w projektowaniu biur w 2024 roku ważne są również ściany.  Odchodzi się od nudnych, szarych ścian, a skupia się na nowoczesnych dekoracjach, takich jak miękkie panele ścienne. Dzięki ogromnej ilości przeróżnych kształtów i kolorów  nadadzą wnętrzom wyjątkowego charakteru. Co więcej, poprawiają akustykę, więc są świetnym rozwiązaniem w pomieszczeniach konferencyjnych, w których dobra akustyka to podstawa. 

Nie trzeba decydować się jedynie na panele ścienne. Można postawić na podwieszane panele akustyczne, które sprawdzą się idealne w wysokich i przestronnych pomieszczeniach bądź też podwieszane kurtyny akustyczne, które z kolei świetnie dzielą przestrzeń biura. 

Technologia wspomagająca pracę

Wraz z rozwojem technologii, biura coraz bardziej polegają na narzędziach wspomagających pracę zespołową. Przestrzenie spotkań są wyposażane w zaawansowane rozwiązania audiowizualne, które umożliwiają płynną współpracę między zespołami, nawet wtedy, gdy znajdują się one w różnych lokalizacjach. Dzięki temu nawet jeśli jeden pracownik nie dał rady pojawić się w biurze, drugi może spokojnie z nim porozmawiać. 

Warto także pamiętać o strefie “chillout”. Czasami pracownik w trakcie ciężkiego dnia pracy  , pragnie się zrelaksować i wyciszyć. Wówczas takie pomieszczenie jest strzałem w dziesiątkę. Powinny się w nim znaleźć wygodne sofy, fotele, stoliki kawowe,. Oczywiście nie może zabraknąć paneli do izolacji dźwięku, które umożliwią się odciąć od gwarnego otoczenia, odprężyć i  zebrać myśli. 

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!