1. Fluffo
  2. Blog
  3. Jakie panele akustyczne do biura będą najlepsze?

Jakie panele akustyczne do biura będą najlepsze?

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Czego dowiesz się z artykułu:

W jakich warunkach pracujesz, takie są efekty Twoich codziennych aktywności, Twoje samopoczucie oraz satysfakcja ze swojej pracy. Jakie warunki zapewnisz swoim pracownikom, tak będą postrzegali Twoją firmę i Ciebie jako pracodawcę. Dźwięk we wnętrzach nie zawsze sprzyja komfortowi przebywania w nim przez kilka godzin. Niewłaściwa akustyka pomieszczenia wpływa negatywnie na wydajność pracy. Aby ją poprawić wybierz panele akustyczne do biura, które dodatkowo będą efektowną dekoracją wnętrz. 

Oba te warunki spełniają panele Fluffo do biura. Wszystkie posiadają właściwości akustyczne, wyróżniają się wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięków. Okazuje się, iż pokrycie nimi ścina w 20-30% w pomieszczeniu wyraźnie poprawia akustykę, jest w nim ciszej, ale też przytulniej. Jeżeli zastanawiasz się, jakie panele akustyczne do biura będą najlepsze, pomożemy Ci dokonać odpowiedniego wyboru. 

jakie panele akustyczne do biura

Akustyka wymaga poprawy 

Dźwięk bardzo często jest przenoszony do innych pomieszczeń. Przenika przez ściany i podłogi, a nasi sąsiedzi słyszą nasze rozmowy. W biurze ma to ogromne znaczenie, ponieważ w poszczególnych pomieszczeniach pracują różne działy, w niektórych odbywają się konferencje i spotkania biznesowe, omawiane są projekty, a niekiedy też przyjmowani są ważni goście. Nic nie powinno zakłócać codziennych obowiązków pracowników. Z tego powodu także istotne jest, aby zadbać o odpowiednią izolację akustyczną. 

Czasami zdarza się, iż w pomieszczeniu niesie się niekoniecznie przyjemny pogłos. Czy rozmawiałeś kiedyś z drugą osobą w pokoju, w którym nie ma żadnych mebli, jest całkowicie puste? Dźwięk w nim odbija się od ścian, mamy do czynienia z echem, które uniemożliwia swobodną rozmowę. Tak jest czasem również w pomieszczeniach biurowych, w których ściany są pokryte materiałem o nie najlepszej zdolności do pochłaniania dźwięków. 

Mamy więc do wyeliminowania dwa zjawiska – przenikanie dźwięków przez ściany i pogłos. W takim założeniu powstały panele 3D do biura marki Fluffo. 

jakie panele ścienne do biura

Jakie panele ścienne do biura wybrać? 

Panele Fluffo do biura to unikalne produkty, które wykazują zdolność do pochłaniania fal dźwiękowych, które tylko w niewielkim stopniu wracają do pomieszczenia. Ich właściwości wygłuszające potwierdziły badania, które zostały przeprowadzone w akredytowanym laboratorium akustycznym Instytutu Techniki Okrętowej w Gdańsku. Oto wyniki:

Panele 3D do biura cechują się nie tylko wyjątkowymi właściwościami akustycznymi, ale też niepowtarzalnym designem, który sprawia, że wnętrze nie tylko jest ciche, ale też zaskakuje nowoczesnym wyglądem. Panele pokryte zostały niezwykle przyjemną w dotyku teksturą. Stworzone są z mikroskopijnych włókien poliamidowych w szerokiej palecie kolorów. Są delikatne niczym aksamit, do takiej ściany można się przytulić. 

Panele Fluffo do biura występują w wielu geometrycznych kształtach. Ich forma jest prosta, co umożliwia ich niezwykle kreatywne wykorzystanie. Na ścianie można tworzyć niebanalne konfiguracje, łączyć kształty, kolory i formaty. Panele 3D do biura zapewniają fantastyczny efekt trójwymiarowości. Wnętrze przestaje być „płaskie”, natomiast stylizacja nabiera dynamiki. Biuro to nie tylko miejsce do pracy, ale też jedna z wizytówek firmy. O komforcie pracy decydują zarówno wygodne krzesło, dobra akustyka, odpowiednia temperatura powietrza, jak też kolorystyka wnętrza i jego aranżacja. W takim biurze chce się pracować! 

Panele akustyczne dziełem sztuki nowoczesnej? Dlaczego nie?! Panele Fluffo do biura skutecznie łączą komfort wynikający z pochłaniania dźwięków z niepowtarzalnym wzornictwem, który jest jak geometryczna układanka, za każdym razem inna, wyjątkowa i unikalna.

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!