1. Fluffo
  2. Blog
  3. Jakie akustyczne kurtyny w biurze wybrać?

Jakie akustyczne kurtyny w biurze wybrać?

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Czego dowiesz się z artykułu:

Kto choć przez chwilę pracował w pomieszczeniu typu open space, ten wie, jak ważna jest cicha i komfortowa praca. Szmery dobiegające z krzeseł obok, ciche lub nieco głośniejsze rozmowy, wstawanie i odsuwanie krzeseł – to wszystko wpływa na jakość pracy oraz wydajność pracownika. Na szczęście Fluffo przychodzi z pomocą oferując – powiedzmy sobie szczerze – niezastąpione akustyczne kurtyny do biura.

Czym są akustyczne kurtyny?

Akustyczne kurtyny Fluffo Web to nic innego jak miękkie, lekkie panele podwieszane na specjalnych, niemal niewidocznych żyłkach. Panele te mogą oddzielać pracownika od pozostałych osób znajdujących się w biurze, ale także od segmentu z ekspresem czy szafami pełnymi firmowych gadżetów do których każdy ma większość z pracujących w firmie osób. Przede wszystkim jednak kurtyny mają spełniać kilka zasadniczych funkcji. Jakich? Przeczytacie o tym poniżej.


akustyczne kurtyny w biurze

Po pierwsze: doskonała akustyka

Główną zaletą kurtyn akustycznych w biurze są ich doskonałe właściwości akustyczne. Duża masa i powierzchnia dźwiękochłonna ogranicza hałas, gwar, a nawet najmniejszy pogłos, który tworzą wszyscy pracujący. O świetnej dźwiękochłonności stanowi elastyczna, gęsta pianka poliuretanowa, w dotyku przypominająca aksamit, z której kurtyny zostały wykonane. Idealnie więc nadają się do dużych pomieszczeń, o dużej kubaturze jednak o mniejszej ilości miejsca. Montując je zapewnimy o wiele większą chłonność dźwięku i wrażenie bardziej cichego miejsca. Kurtyny pozwalają wprowadzić większą ilość materiału akustycznego także tam, gdzie nie ma już miejsca na ścianach, a pod sufitem wisi oświetlenie. W efekcie akustyczne kurtyny zamontowane pomiędzy działami ograniczają przenikanie dźwięków z jednego działu firmy do drugiego, a także wyreguluj głośność samego open space’u. Dzięki zastosowaniu kurtyn w pomieszczeniu jest więc ciszej, odbicia dźwięku są zredukowane, a samo wnętrze zaczyna sprawiać wrażenie przytulniejszego.

Wizualny podział przestrzeni

Oprócz wspomnianej już możliwości oddzielania pracowników/zespołów pracowników od siebie podwieszane kurtyny akustyczne mogą także zapewnić wizualną aranżację wnętrza. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie kolorów, którymi można przystroić przestrzeń biurową. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wizualna identyfikacja oddawała charakter firmy, jej slogan czy kolory, które posiada w swoim logotypie. Lekkie, nie sprawiają problemów w trakcie ich przenoszenia, dzięki czemu pomogą wydzielić osobne zespoły w biurze, umożliwiając im tym samym komfortową pracę. Z pomocą przychodzą także kształty kurtyn, które można komponować w dowolny sposób i tworzyć ciekawą aranżację wnętrza. Dzięki swojej oryginalnej, ażurowej formie i lekkości subtelnie wydzielają wszystkie powierzchnie. Mało tego – sam kolor i kształt pomogą zbudować odpowiednią atmosferę.

Kolorystyka

Fluffo oferuje aż 56 oryginalnych kolorów do wyboru! Tak duża paleta pozwala na nieskrępowaną zabawę kolorem, bez obaw że któryś z paneli (wszak kurtyna może składać się z kilku różnokolorowych kształtek) nie będzie do siebie pasował. Większość kolorów bowiem to tzw. melanże, które powstały za sprawą mieszania ze sobą czystych barw. Niektóre kolory zawierają w sobie nawet 8 różnych, czystych barw. I właśnie dzięki tej metodzie większość kolorów do siebie pasuje. Można powiedzieć, że mają „geny” koloru z innej palety. Mrożone maliny, Jesienią, W Lesie, Cisza przed burzą, Lodowiec, Przed Zachodem – tak właśnie nazywają się kolory wykorzystywane do tworzenia kurtyn akustycznych do biura. Już ta właściwość zachęca do powieszenia ich w naszym miejscu pracy. Dodatkowo w dotyku przypominają aksamit. Jakość więc broni się sama!

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!