1. Fluffo
  2. Blog
  3. Czy miękkie panele ścienne sprawdzą się w salonie?

Czy miękkie panele ścienne sprawdzą się w salonie?

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Czego dowiesz się z artykułu:

Panele ścienne cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Te, z miękkiej pianki poliuretanowej, zdobią pomieszczenia biurowe, ale to w domach odnajdują się najlepiej. Trwałe, kolorowe i miękkie są pomysłem na wykończenie każdej przestrzeni, ale czy ich trójwymiarowy efekt sprawdzi się także w salonie? Sprawdź, jakie panele ścienne do salonu sprawdzą się najlepiej!

Kilka słów o designie

Miękkie ściany w salonie – dlaczego nie? Każdy, kto w swoim domu projektuje salon z panelami 3D wie, że najważniejsze jest wrażenie. Choć uznanie białej ściany za zbyt passe byłoby sporym nadużyciem, tak z pewnością najprostszy sposób na ładną ścianę, czyli biała farba, powoli zaczyna nudzić się Kowalskiemu. Wszak o wiele ciekawszy efekt uzyskamy dekorując ścianę panelami ściennymi.

panele ścienne dekoracyjne do salonu

W przypadku paneli 3D do salonu najciekawsze są ich kształty i kolory. Kompozycja złożona z miękkich kształtek, ułożona na ścianie w designerski wzór pozwala zaaranżować wnętrze stylowo i nowocześnie, stając się oryginalnym tłem eksponującym wyposażenie każdego pomieszczenia. Dzięki mnogości wzorów i kolorów miękkich paneli ściennych jesteśmy w stanie udekorować wnętrze bez konieczności kupowania dodatkowych ozdób. W ten sposób nie tylko unikamy często popełnianego błędu jakim jest wprowadzanie dekoracyjnego misz-maszu, ale nadajemy pomieszczeniu charakteru minimalistycznej elegancji. Dodatkowo poszczególne kształty paneli są zaprojektowane tak, by można było dopasować je do siebie, nawet jeśli pochodzą z całkiem innej kolekcji. Dlatego połączone ze sobą w dowolny sposób zawsze stworzą oryginalny, spójny wzór.

Ścienne przytulanki

Przyjemna w dotyku tekstura paneli – przypominająca aksamit – składa się z mikrowłókien. Te sprawiają, że designerski charakter przeplata się z nieoczywistą chęcią przytulenia się. Tak – do własnej ściany! Panele 3D są na tyle miękkie, że z czystą przyjemnością zagłębisz w nich dłoń, a kolorowa struktura sprawi, że wciąż będziesz chciał ich dotykać. Zamiast wszechobecnej bieli i pstrokatych tapet, zamiast zimnych, nieprzyjemnych ścian – miękkie  panele ścienne dekoracyjne do salonu.

panele ścienne do salonu

Oryginalny pomysł na dekorację ściany

Miękka ściana w salonie to zdecydowanie oryginalny pomysł na wnętrze. Oprócz walorów wizualnych, trójwymiarowy efekt paneli 3D optycznie powiększa nawet najmniejsze wnętrze. Różnorodne kształty pozwalają na stworzenie wzorów, które tylko nam się zamarzą, a ich odpowiednia ekspozycja z pewnością zrobi wrażenie na gościach.

Kto by pomyślał, że miękkie, pluszowe panele ścienne do salonu zmienią podejście do zimnych, nieprzyjemnych ścian. Jeszcze całkiem niedawno ściana w salonie miała być tłem eksponującym dodatki. Obecnie to właśnie one nadają stylu, są najmodniejszym i najważniejszym elementem wyposażenia każdej przestrzeni, zwłaszcza – salonu. Wybierz unikalne panele Fluffo SOFT do swojego wnętrza!

O Autorze

Fluffo to polska marka z bogatym portfolio produktów akustycznych. Oferujemy innowacyjne rozwiązania akustyczne, łączące w sobie emocje, design oraz doskonałe walory użytkowe. Szeroki wachlarz produktów, kształtów i kolorów zaspokoi najbardziej wyszukane gusta, a ich właściwości akustyczne pozwolą cieszyć się komfortem dźwięku w każdym miejscu.

Skontaktuj się z nami!