1. Fluffo
  2. Blog
  3. Pokój dziecięcy z miękkimi panelami ściennymi

Pokój dziecięcy z miękkimi panelami ściennymi

Co dowiesz się z artykułu:

Jaka z natury jest ściana, każdy widzi. Twarda, zimna, nieciekawa. Jak więc udekorować pokój dziecka, by stało się zupełnie odwrotnie? Jak ocieplić pokój dziecka, nadać mu ciekawego charakteru i wprowadzić więcej miękkości? Jednym z pomysłów, który serdecznie polecamy, są miękkie panele ścienne w pokoju dziecięcym, które rychło mogą stanowić (z całą stanowczością!) najfajniejszy i najciekawszy element pokoju Twojego szkraba.

Panele i przytulanki

Tak, nie przesłyszeliście się. Panele ścienne do pokoju dziecka – jeśli ich jeszcze nie znacie – to prawdziwe novum w kontekście urządzania wnętrz. W zderzeniu z tapetą i zwykłą farbą wygrywają już w przedbiegach. Dlaczego? Otóż miękkie panele ścienne do pokoju dziecięcego, to ciekawe w swojej całkowitej prostocie kształty (a w zasadzie kształtki). Koła, trójkąty, kwadraty ułożone na ścianie w dowolny kształt tworzą niepowtarzalny i oryginalny design, będąc jednocześnie… ścienną przytulanką dla Twojego dziecka. Panele te bowiem są równie miękkie, co i elastyczne – wykonane ze specjalnej pianki poliuretanowej dają możliwość nawet zanurzenia w nich dłoni (czy taką szansę stwarza ci kontakt ze zwykłą ścianą? Śmiemy wątpić!). Zakończone kolorową strukturą przypominającą w dotyku aksamit będą zdecydowanie przemiłą ozdobą pokoiku dziecka. Wybierz kolorowe panele z serii Fluffo ART lub Fluffo SOFT dla swojego maluszka!

panele ścienne do pokoju dziecka

Miękkie i solidne panele ścienne do pokoju dziecka

Pomimo tego, że panele ścienne o których mowa to modele miękkie, wręcz do przytulania, nie należy zapominać o tym, że materiał z którego są wykonane daje wrażenie nadzwyczaj mocnych i solidnych elementów. Pisząc zaś o ozdobach w pokoju dziecka wydaje nam się to zaletą bezcennie istotną.

Kolorowe i zaskakujące

Miękkie panele ścienne w pokoju dziecięcym przekonują nie tylko swoją oryginalnością, ale również zaskakującymi niuansami. Kolor – wydawać by się mogło, że zazwyczaj zestawiamy pasujące do siebie odcienie, tak by nie sprawić wrażenia chaosu, tym bardziej, jeśli rzecz tyczy się wnętrz. Jednak miękkie panele na ściany wydają się wychodzić poza utarte schematy łączenia kolorów. Panele Fluffo dla dzieci hołdują właśnie zasadzie nieoczywistości w podejściu do doboru kolorów – bowiem większość z nich można ze sobą zestawić, nawet te najbardziej ze sobą kontrastujące. W czym tkwi sekret? W samym kolorze właśnie! Każdy z nich stworzony został z kilku innych barw (!), a więc dzięki „genom” koloru z innej palety większość paneli Fluffo w pokoju dziecięcym pasuje do siebie idealnie. Wszak pokój dziecka (ale nie tylko!) domaga się wręcz posiadania miłej atmosfery. Czy stworzą ją pastele oraz wszechobecna biel? Śmiemy wątpić.

dekoracje ścienne dla dzieci

Po trzecie – akustyka

Dziecięcy pokój niejeden raz tętni życiem i każdy rodzic miewa momenty zwątpienia, w których chce się schować i słyszeć NIC, dlatego panele Fluffo powstały także dla nich. Każdy miękki panel z oferty Fluffo to produkt o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku (a zostały przebadane pod kątem akustyki w akredytowanym instytucie badawczym!) dlatego pokrycie nawet 20-30% pokoju dziecięcego miękkimi panelami potrafi zdziałać cuda i zredukować odbicia dźwięku, stwarzając wrażenie o wiele bardziej cichego. Gdzie więc miałyby znaleźć lepsze zastosowanie jak nie w gwarnym pokoju naszego malucha?

Dekoracje ścienne dla dzieci w postaci miękkich w dotyku paneli to gratka dla nie tylko nowoczesnych rodziców, uwielbiających niepowtarzalny design. To okazja do stworzenia swojemu milusińskiemu pokoju marzeń, za pomocą kilku ciekawych kształtów w dowolnym kolorze (do wyboru prawie 6400 kombinacji produktu, grubości, barwy, kształtu), na które wbrew pozorom nie trzeba wydawać fortuny. My jesteśmy za, a wy?

Skontaktuj się z nami!