produkty

Ogólnie znana teza głosi, iż użytkownika może rozpraszać zrozumiała zawartość strony, kiedy ten chce zobaczyć sam jej wygląd.

Fluffo SOFTmiękkie panele ścienne pochłaniające dźwięk

Kolekcja Fluffo SOFT to dekoracyjne panele ścienne, pochłaniające dźwięk, występujące w szerokiej gamie kolorów, kształtów i grubości. Mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na niebanalnej, oryginalnej ozdobie ściany oraz na poprawie akustyki. Sprawiają, że pomieszczenia stają się miłe, przyjazne i ciche.

Sekret doskonałych właściwości dźwiękochłonnych paneli Soft tkwi w otwarto-komórkowej strukturze gęstej pianki poliuretanowej, z której są wykonane.
Wskaźnik pochłaniania dźwięku zgodnie z PN-EN ISO 11654:1997 αw = 0,80

Zobacz Fluffo SOFT

Fluffo IZOpanele do izolacji dźwięku

Panele z kolekcji Fluffo IZO, nie tylko pięknie ozdobią wnętrze, ale także pomogą odizolować je od zewnętrznych źródeł dźwięku. Dzięki zastosowaniu warstw odpowiednich materiałów, panele jednocześnie absorbują dźwięk i stanowią dla niego zaporę, działając w dwie strony: nie przepuszczają dźwięku z zewnątrz i nie wypuszczają go z pomieszczenia. Są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie za cienką, działową ścianą słyszymy sąsiada, gdzie ściana w biurze przenosi dźwięk między pomieszczeniami, gdy chcemy swobodnie rozmawiać w sali konferencyjnej.

Stwórz piękne, wyciszone wnętrza z Fluffo IZO.

Wskaźnik pochłaniania dźwięku zgodnie z PN-EN ISO 11654:1997 αw = 0,80

Wskaźnik izolacji dźwięku według ISO 140-3*Rw (C;Ctr) = 27 (0;-2) dB

Zobacz Fluffo IZO

Fluffo FIRE-RESISTtrudno zapalne, akustyczne panele ścienne dla biur

Panele ścienne z kolekcji Fluffo FIRE-RESIST dedykowane są wnętrzom publicznym, w których materiały wykończeniowe podlegają wymogom norm przeciwpożarowych wg. PN-EN 13501 + A1:2010. Trudno zapalne akustyczna panele Fluffo dostępne są w wielu kształtach, kolorach i dwóch grubościach, co pozwala tworzyć unikalne, przestrzenne kompozycje. Idealnie sprawdzą się w biurach, salach konferencyjnych oraz tzw. budkach telefonicznych, tworząc bezpieczną, funkcjonalną i przyjazną przestrzeń do pracy.

Wskaźnik pochłaniania dźwięku αw = 0,55 zgodnie z PN-EN ISO 11654:1997

Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień wg. normy budowlanej PN-EN 13501-1+A1:2010:

D-s1, d0 (trudno zapalne, niedymiące, niekapiące)

Zobacz Fluffo FIRE-RESIST

Fluffo WEBpodwieszane kurtyny akustyczne pochłaniające dźwięki

Akustyczne kurtyny Fluffo WEB spełniają kilka funkcji: doskonale pochłaniają dźwięk, wizualnie dzielą przestrzeń i niebanalnie wyglądają. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zastosowanie typowych paneli akustycznych jest ograniczone. Dzięki swojej ażurowej formie i lekkości subtelnie wydzielają przestrzeń, a kolor i kształt budują odpowiednią atmosferę. Dzięki specjalnie dobranej szynie kurtynę można przesuwać.

Wskaźnik pochłaniania dźwięku αw = 0,80 zgodnie z normą PN-EN ISO 11654:1997

Zobacz Fluffo WEB

Fluffo AIRpodwieszane panele akustyczne, pochłaniające dźwięki

Podwieszane panele sufitowe z kolekcji Fluffo AIR sprawdzą się idealnie w dużych przestrzeniach, gdzie efekt akustyczny zastosowania paneli ściennych jest ograniczony. Idealnie sprawdzą się zatem we wnętrzach typu open space, szerokich korytarzach, przestronnych holach. Fluffo AIR jest dostępne we wszystkich kolorach z palety Fluffo oraz w kilku p[odstawowych kształtach. Dzięki temu, do dużego wnętrza możemy wprowadzić nie tylko formę ale i kolor, jednocześnie poprawiając znacznie jego akustykę.

Wskaźnik pochłaniania dźwięku αw = 0,60 zgodnie z PN-EN ISO 11654:1997

Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień wg. normy budowlanej PN-EN 13501-1+A1:2010: D-s1, d0 (trudno zapalne, niedymiące, niekapiące)

Zobacz Fluffo AIR

Fluffo GLASSpanele akustyczne na szklane ściany

Akustyczne panele z kolekcji Fluffo GLASS dzięki unikalnemu systemowi montażu za pomocą przyssawek, mają zastosowanie w przeszklonych przestrzeniach biurowych. Szeroka gama dostępnych kolorów i kształtów sprawia, że stanowią oryginalną dekorację szklanych ścian. Dzięki absorpcji dźwięków i redukcji echa, panele znacznie poprawiają akustykę w przeszklonych salach konferencyjnych lub biurach, w których okna zajmują dużą powierzchnię. Przyssawki w panelach Fluffo GLASS przystosowane są również do zastosowania na lakierowanym MDF-ie, powszechnie wykorzystywanym w meblach biurowych.

Wskaźnik pochłaniania dźwięku zgodnie z PN-EN ISO 11654:1997 αw = 0,80

Zobacz Fluffo GLASS

Fluffo ARTwielkoformatowe panele ścienne

Fluffo ART to małe dzieło sztuki, efekt współpracy z młodą polską projektantką, Joanną Kabalą. To pierwszy pojedynczy panel w portfolio Fluffo, który ma tak dużą powierzchnię. Występuje w szerokiej gamie kolorów i kilku kształtach. Nie jest trwale zintegrowany ze ścianą – można go zdjąć i obrócić lub zamienić miejscami z innym panelem z kolekcji Fluffo ART. Cała kolekcja paneli niemalże stworzona jest do długich korytarzy, klatek schodowych, dużych, otwartych przestrzeni biurowych. Wszędzie tam, gdzie ściana wymaga mocnego akcentu, a akustyka pozostawia wiele do życzenia.

Panele mocowane są do ściany za pomocą specjalnych klipsów montażowych. Łatwo je zdjąć ze ściany, obrócić lub zamienić miejscami.

Wskaźnik pochłaniania dźwięku zgodnie z PN-EN ISO 11654:1997 αw = 0,80

Zobacz Fluffo ART

Fluffo TAPETYmiękkie, akustyczne tapety filcowe

Kolekcja Fluffo TAPETY to nowy, dekoracyjny materiał akustyczny w ofercie Fluffo. Prawdziwa wełna, 3mm grubości, unikalne kolory oraz specjalny, stabilizujący papierowy podkład – to przepis na unikalne, eleganckie wykończenie całej ściany.

Tapeta Fluffo to miły w dotyku, wysokiej jakości filc wełniany, pochłaniający dźwięk. Zastosowany na dużych powierzchniach pozwoli zredukować w pomieszczeniu pogłos. Materiał trudno zapalny według obowiązującej w budownictwie normy PN-EN 13501.

Wskaźnik pochłaniania dźwięku zgodnie z PN-EN ISO 11654:1997 αw = 0,15

Zobacz Fluffo TAPETY