Jakie panele akustyczne wybrać do mieszkania?

Spokój, cisza, komfort odpoczynku we własnych czterech ścianach… w ten sposób  wyobrażasz sobie egzystencję w swoim wymarzonym domu. Głośne rozmowy sąsiadów, dzieci bawiące się na placu zabaw, samochody przejeżdżające drogą kilka metrów oddaloną od Twoich okien zakłócają jednak Twój spokój. Aby móc zmienić swoją codzienność i odseparować się od hałasów z zewnątrz, możesz zamontować panele akustyczne do mieszkania. Są dostępne na rynku już od kilku lat, ale jakie będą najlepsze panele akustyczne do mieszkania, które nie tylko skutecznie absorbują dźwięki, ale także są efektowną dekoracją ściany?

 

Zastanawiając się, jakie panele akustyczne do swojego mieszkania wybrać, należy uwzględnić kilka kluczowych aspektów. Są to: współczynnik pochłaniania dźwięku, izolacyjność dźwiękowa, materiał, z jakie wykonane są panele, ich forma, kształt i kolor.

 

Wielowarstwowa izolacja akustyczna dzięki panelom akustycznym do mieszkania

 

Panele akustyczne do mieszkania muszą chronić przed przedostawaniem się hałasu z zewnątrz do mieszkania, jak też nie przepuszczać dźwięków z wewnątrz. Zatem powinny stanowić barierę, spełniającą podwójną funkcję. Panele akustyczne są alternatywą dla typowej zabudowy, składającej się z płyt kartonowo-gipsowych, izolacyjnej membrany i wełny mineralnej. Najlepsze panele akustyczne do mieszkania, które montowane są na ścianie, nie wymagają więc prac remontowych, które pozostawiają po sobie niemały bałagan. Te najskuteczniejsze składają się z kilku warstw. Przykładem są panele Fluffo IZO, które od najbardziej wewnętrzne strony mają warstwę niespienionego kauczuku, następnie warstwę otwartokomórkową również z tego samego tworzywa, po czym uzupełnione są pianką poliuretanową pochłaniającą dźwięk o grubości 30 mm. Całość udekorowana jest miękką strukturą Fluffo – aksamitną i miękką w dotyku, w dowolnym kolorze z szerokiej palety modnych barw. Współczynnik izolacyjności akustycznej paneli Fluffo IZO wynosi co najmniej Rw=29 dB. Panele akustyczne do mieszkania pochłaniają dźwięki skutecznie, zapewniając Ci tym samym przyjemny spokój, komfort oraz ciszę we własnych czterech ścianach.

 

Miękki design na ścianie

 

A jakie panele akustyczne do mieszkania dodatkowo ozdobią Twoje wnętrze, oddziałując na Twój zmysł wzroku, a nawet dotyku? Panele akustyczne dekoracyjne Fluffo są niczym kolorowa układanka. Występują w różnych rozmiarach i kształtach. Można je dowolnie ze sobą łączyć, tworząc unikalny wzór na całej ścianie lub tylko jej fragmencie. Ich zewnętrzna struktura zaskakuje niepowtarzalną miękkością. „Dotyk ściany” zapewne nigdy wcześniej nie był tak przyjemny. Panele akustyczne do mieszkania z najnowszej kolekcji Fluffo charakteryzują się paletą niebanalnych melanżowych kolorów. Każdy jest mieszanką kilku barw, co sprawia, iż świetnie do siebie pasują. Panele nie muszą na ścianie występować tylko w jednym kolorze. Wnętrze ożywisz, zestawiając ze sobą np. betonową ciepłą szarość, granatowy akwamaryn i fioletowy irys. Łączenie kolorów to świetna zabawa, podobnie jak eksperymenty z geometrycznymi kształtami.

 

Oryginalną ozdobą ściany możesz poprawić akustykę swojego mieszkania i zapewnić sobie przyjemny i cichy azyl do codziennego odpoczynku i relaksu. Panele akustyczne do mieszkania nie muszą być nudne, niekoniecznie pasujące do stylizacji wnętrza, mało przyjemne dla oka…połączenie miękkości, kolorowej tęczy modnych barw i doskonałych właściwości izolacyjności dźwiękowej to sposób na przytulny kącik, który będzie oddziaływał na wszystkie Twoje zmysły. Dotykaj, delektuj się widokiem modnego, niebanalnego wystroju swojego salonu lub sypialni i nasłuchuj ciszy, tak pięknej i tak długo wyczekiwanej. Zaprojektuj ścianę, która będzie niczym dzieło sztuki nowoczesnej kreatywnego artysty. Masz już pomysł?