Akustyczne kurtyny w biurze

Kto choć przez chwilę pracował w pomieszczeniu typu open space, ten wie, jak ważna jest cicha i komfortowa praca. Szmery dobiegające z krzeseł obok, ciche lub nieco głośniejsze rozmowy, wstawanie i odsuwanie krzeseł - to wszystko wpływa na jakość pracy oraz wydajność pracownika. Na szczęście Fluffo przychodzi z pomocą oferując - powiedzmy sobie szczerze - niezastąpione akustyczne kurtyny do biura.


Czym są akustyczne kurtyny?


Akustyczne kurtyny Fluffo Web to nic innego jak miękkie, lekkie panele podwieszane na specjalnych, niemal niewidocznych listkach. Panele te mogą oddzielać pracownika od pozostałych osób znajdujących się w biurze, ale także od segmentu z ekspresem czy szafami pełnymi firmowych gadżetów, do których każdy ma większość z pracujących w firmie osób. Przede wszystkim jednak kurtyny mają spełniać kilka zasadniczych funkcji. Jakich? Przeczytacie o tym poniżej.


Po pierwsze: doskonała akustyka


Główną zaletą kurtyn akustycznych w biurze są ich doskonałe właściwości akustyczne. Duża masa i powierzchnia dźwiękochłonna ogranicza hałas, gwar, a nawet najmniejszy pogłos, który tworzą wszyscy pracujący. O świetnej dźwiękochłonności stanowi elastyczna, gęsta pianka poliuretanowa pokryta strukturą Fluffo, z której kurtyny zostały wykonane. Kurtyny pozwalają wprowadzić większą ilość materiału akustycznego także tam, gdzie nie ma już miejsca na ścianach, a pod sufitem wisi oświetlenie. W efekcie akustyczne kurtyny zamontowane pomiędzy działami ograniczają przenikanie dźwięków z jednego działu firmy do drugiego, a także wyciszają sam open space. Dzięki zastosowaniu kurtyn w pomieszczeniu jest więc ciszej, odbicia dźwięku są zredukowane, a samo wnętrze zaczyna sprawiać wrażenie przytulniejszego. 


Wizualny podział przestrzeni


Oprócz wspomnianej już możliwości oddzielania pracowników/zespołów pracowników od siebie podwieszane kurtyny akustyczne mogą także zapewnić wizualną aranżację wnętrza. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie kolorów, którymi można wzbogacić przestrzeń biurową. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kolorystyka paneli oddawała charakter firmy, logotyp lub kolory, które posiada w swojej identyfikacji wizualnej. Kurtyny są lekkie a dzięki specjalnej szynie można je przesuwać. Czyli wydzielić osobne zespoły w biurze choćby na chwilę, na czas spotkania lub wspólnego projektu. Z pomocą przychodzą także kształty kurtyn, które można komponować w dowolny sposób i tworzyć ciekawą aranżację wnętrza. Dzięki swojej oryginalnej, ażurowej formie i lekkości subtelnie wydzielają wszystkie powierzchnie. Mało tego - sam kolor i kształt pomogą zbudować odpowiednią atmosferę.


Kolorystyka


Fluffo oferuje aż 56 oryginalnych kolorów do wyboru. Tak duża paleta pozwala na nieskrępowaną zabawę kolorem, bez obaw że któryś z paneli (wszak kurtyna może składać się z wielu różnokolorowych kształtek) nie będzie do siebie pasował. Większość kolorów bowiem to tzw. melanże, które powstały za sprawą mieszania ze sobą czystych barw. Niektóre kolory zawierają w sobie nawet 8 różnych, czystych barw. I właśnie dzięki tej metodzie większość kolorów do siebie pasuje. Można powiedzieć, że mają "geny" koloru z innej palety. Mrożone maliny, Jesienią, W Lesie, Cisza przed burzą, Lodowiec, Przed Zachodem - to przykłady zestawień kolorystycznych, które można wykorzystać do tworzenia kurtyn akustycznych do biura. Dodatkowo są miękkie i miłe w dotyku. Jakość broni się sama!