Do poczytania

Wszystkie
Akustyka do poprawy

Od tego, w jakim stopniu opanujemy dźwięk we wnętrzach, w dużej mierze zależy komfort, samopoczucie, a także wydajność pracy. Odpowiada za to akustyka pomieszczeń, którą można poprawić, a nawet zaprojektować od nowa. Pomogą w tym dekoracyjne panele akustyczne Fluffo.

Nowe szaty królowej, czyli metamorfoza ścian

Barokowe, pałacowe wnętrza, salony z lat 70. czy pofabryczne lofty. Gdy wyobrazimy sobie każdą z tych przestrzeni, pozornie nie odnajdujemy podobieństw. Jednak wystarczy przyjrzeć się detalom, by zauważyć, że to ściany grają ważną rolę w aranżacji. Na przestrzeni lat i rozwoju wzornictwa ściany zmieniały swój wygląd. Bywały bogato zdobione, ubrane w geometryczne wzory i surowe, a jednak najgorszym, na co można je skazać, to bycie neutralnym tłem dla mebli i dodatków. Czas zerwać z nudą i postawić na oryginalność.

Wnętrza o pięknych kształtach

Designerzy pokochali geometryczne i oszczędne wzornictwo. Minimalistyczne formy opanowały modę, stylistykę sprzętu elektronicznego, a także dodatki do wnętrz. Kanciaste romby i kwadraty pojawiają się na tekstyliach, a także stanowią ażurową konstrukcję nowoczesnych mebli. Dlaczego tak chętnie sięgamy po to, co proste? Okazuje się, że taki design nie tylko opiera się zmieniającym się trendom, ale także wprawia w dobry nastrój.

1 2 3 4