Do poczytania

Wszystkie
Kolory, które nadają charakter wnętrzom

Mogą inspirować, pobudzać kreatywność, dodawać energii, a nawet wprowadzać w dobry nastrój. Mowa o kolorach, które odmieniają charakter wnętrz i wpływają na nasze samopoczucie. Według Instytutu Pantone kolor może nawet odzwierciedlać obowiązujące tendencje nie tylko w designie, architekturze czy modzie, ale także stylu życia. W 2018 r. trendy ma dyktować Ultra Violet, czyli intensywny fiolet, który inspiruje do twórczego, wizjonerskiego myślenia.

Akustyka do poprawy

Od tego, w jakim stopniu opanujemy dźwięk we wnętrzach, w dużej mierze zależy komfort, samopoczucie, a także wydajność pracy. Odpowiada za to akustyka pomieszczeń, którą można poprawić, a nawet zaprojektować od nowa. Pomogą w tym dekoracyjne panele akustyczne Fluffo.

Nowe szaty królowej, czyli metamorfoza ścian

Barokowe, pałacowe wnętrza, salony z lat 70. czy pofabryczne lofty. Gdy wyobrazimy sobie każdą z tych przestrzeni, pozornie nie odnajdujemy podobieństw. Jednak wystarczy przyjrzeć się detalom, by zauważyć, że to ściany grają ważną rolę w aranżacji. Na przestrzeni lat i rozwoju wzornictwa ściany zmieniały swój wygląd. Bywały bogato zdobione, ubrane w geometryczne wzory i surowe, a jednak najgorszym, na co można je skazać, to bycie neutralnym tłem dla mebli i dodatków. Czas zerwać z nudą i postawić na oryginalność.

1 2 3 4