O Fluffo

Śmiało, przytul się!

 

IDEA

 

Zimne. Twarde. Jednobarwne. Nudne. Obok nas, ale daleko. To ściany naszych mieszkań, biur, korytarzy...

 

Dlaczego nie dotykamy ściany tak jak dotykamy skórzanego, miękkiego fotela czy szlachetnego, drewnianego stołu? Bo ściana jest twarda, zimna, nieciekawa. Bo to - po prostu - ściana.

Fluffo zmienia wszystko. Fluffo jest miękkie, pluszowe, ciepłe.

 

No śmiało, przytul się!

 

Zapraszamy na stronę producenta https://fluffo.pl/.

PRODUKT

 

Panele Fluffo mają formę starannie zaprojektowanych, kolorowych kształtek. Niczego nie udają. Kwadrat jest kwadratem, a koło - kołem.

Każdy wzór jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, zawsze stworzysz z nich oryginalny design i - co najważniejsze - miłą i miękką w dotyku ścianę.

Pomimo tego, że panele Fluffo w wystroju domu wydają się miękkie i elastyczne, w dotyku sprawiają wrażenie nadzwyczaj solidnych i mocnych.

 

 

Panele Fluffo SOFT wykonane są z elastycznej, gęstej pianki poliuretanowej. Jest to nowoczesny i neutralny dla użytkowników produkt, odporny na upływ czasu. 

 

Są miękkie. Można zagłębić w nich dłoń. Nie powstrzymasz się. Będziesz ich ciągle dotykać.

DESIGN

 

Od samego początku, do projektu Fluffo zapraszaliśmy młodych, obiecujących projektantów. Na samym początku byli to Paulina i Oskar. To oni w 2012 roku zaprojektowali pierwszą kolekcję paneli Fluffo.

 

Dwa lata później, z Agnieszką, stworzyliśmy naszą pierwszą, "dojrzałą" paletę kolorów, hołdującą zasadzie "nie używaj koloru prosto z tubki". Nasze odcienie szarości szybko podbiły serca wielu projektantów.

 

Czas na krok do przodu. W 2017 roku nawiązaliśmy współpracę w Asią Kabalą, która zaprojektowała dla Fluffo kolekcję wielkoformatowych paneli ściennych Fluffo ART. Te małe, wielkie dzieła sztuki użytkowej cieszą oko i uspokajają ucho wielu pracowników polskich i europejskich biur.

KOLORYSTYKA

 

Cechą wspólna wszystkich produktów Fluffo jest oryginalna kolorystyka. Nad nową paletą barw pracowaliśmy bardzo długo. Chcieliśmy, aby była niepowtarzalna i by stała się naszą wizytówką. Na pierwszy rzut oka jest bardzo "nieoczywista", inna niż zestawy kolorów do których przywykliśmy. Przekonuje jednak swoją oryginalnością, zaskakującymi melanżami i drobnymi niuansami. 

 

Nasza mocna strona to łączenie kolorów. Większość z nich można ze sobą zestawiać. Nawet nieoczywiste połączenia pasują do siebie. Sekret tkwi w recepturach poszczególnych kolorów.

Zobacz nasze kolory

AKUSTYKA. GDY SŁYCHAĆ ECHO.

 

Wszystkie produkty Fluffo są produktami akustycznymi o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie należy poprawić akustykę wnętrza: istnieje problem z echem, pogłosem, gwarem.

Z naszego doświadczenia wynika, że pokrycie panelami już 20-30% ścian w pomieszczeniu, w którym istnieje problem z pogłosem potrafi zdziałać cuda. W pomieszczeniu jest ciszej, odbicia dźwięku są zredukowane, a samo pomieszczenie zaczyna sprawiać wrażenie przytulniejszego.

 

Nasze produkty zostały przebadane pod względem akustyki w akredytowanym instytucie badawczym.

 

Średni współczynnik pochłaniania dźwięku αw dla Fluffo SOFT, Fluffo ART, Fluffo GLASS wynosi 0,80; dla paneli Fluffo FIRE RESIST: 0,55.

 

Niczego nie ukrywamy. Karty na stół!

zobacz Fluffo SOFT

AKUSTYKA. GDY SŁYCHAĆ SĄSIADA.

 

Wszędzie tam, gdzie istnieje problem z dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz (głośny sąsiad, gwarna, wspólna kuchnia w biurze) doskonale sprawdzą się panele z linii Fluffo IZO: wielowarstwowe, specjalnie przygotowane, dekoracyjne panele ścienne, przeznaczone do izolacji dźwiękowej.

 

To alternatywa do klasycznej zabudowy, którą należy wykonać z płyt kartonowo - gipsowych, membrany izolacyjnej, wełny mineralnej; później szpachlowania, szlifowania, malowania. Czyli alternatywa sporego remontu, bałaganu i zamieszania.

 

Fluffo IZO występują w 5 kształtach i 52 kolorach.

 

Ciszej nad tym wrzaskiem!

zobacz Fluffo IZO

pobierz wyniki badań akustycznych dla Fluffo SOFT, Fluffo FIRE RESIST

pdf Raport z badania pochłaniania dźwięku
pdf Raport z badania pochłaniania dźwięku Fluffo FIRE-RESIST
pdf Badanie izolacyjności dźwiękowej

RÓŻNORODNOŚĆ

 

Stawiamy na wybór, różnorodność i indywidualne podejście.

 

Idziemy pod prąd optymalizacji, bo chcemy abyście to Państwo decydowali jaki produkt, kształt i kolor chcecie widzieć w swoim wnętrzu. Oferujemy prawie 6400 kombinacji produktu, kształtu, grubości i koloru. Możliwości są nieograniczone. Jeżeli jednak wśród tego szerokiego wachlarza dostępnych opcji nie znajdziecie Państwo tej wymarzonej, wykonamy ją na indywidualne zamówienie.

 

Jesteśmy elastyczni.

JAKOŚĆ

 

"Wymyślone, zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce". Podkreślamy ten fakt bardzo często, bo jesteśmy dumni z tego, że Fluffo to polski produkt. Zobowiązuje nas to jednak do szczególnej dbałości o jakość naszych produktów. Staramy się sprostać tym oczekiwaniom.


Czerpiemy z doświadczenia i know-how najlepszych w branży. Do produkcji naszych paneli używamy komponentów pochodzących wyłącznie od renomowanych polskich, niemieckich, szwajcarskich i włoskich producentów.

 

Nasze produkty posiadają odpowiednie atesty Państwowego Zakładu Higieny.

 

Od początku naszej działalności wyprodukowaliśmy już ponad 200 000 paneli. Fluffo to doświadczenie, wiedza, know-how ale przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy tę jakość tworzą. Cieszy nas to, że nasze panele zdobią biura i domy nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. Zaufały nam największe, światowe koncerny. Nie podpieramy się tutaj ich logotypami. Wystarczy nam ich uśmiech i słowa "thank you", które słyszymy po każdej realizacji.

FLUFFO, FABRYKA MIĘKKICH ŚCIAN

 
Fluffo produkujemy w naszej fabryce w Borzęcinie Dużym pod Warszawą. Zanim panel trafi w Państwa ręce, przechodzi kilka procesów produkcyjnych; co najmniej 5 osób pracuje nad każdą, pojedynczą sztuką, która wkrótce ozdobi Państwa ścianę.

 

Główna część procesu produkcyjnego jest wykonywana ręcznie. Proces technologiczny - choć znany od dziesięcioleci - jest niezwykle trudny do zautomatyzowania. Ma to swoje plusy: dzięki temu mamy możliwość zaoferowania tak szerokiego wachlarza kombinacji produktów, kształtów, grubości i kolorów.

 

Fluffo. Wymyślone, zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.