Technologia

01 Materiały

Wykorzystujemy dwa typy materiałów: sprasowana wełna mineralna oraz gęsta pianka poliuretanowa. 
Faktura Fluffo to miliony drobnych włókienek poliamidowych, przyklejonych do podłoża za pomocą kleju.

02 Panele ścienne Fluffo dla biur

Panele ścienne Fluffo dla biur wykonane są z twardej, sprasowanej wełny mineralnej, pokrytej fakturą Fluffo. Choć nie są wykonane z pianki, wciąż są Fluffo przytulne i miłe w dotyku.

Panele dostępne są w dwóch grubościach: 20 i 30 mm

Na ścianę
Cechy paneli ściennych Fluffo dla biur

Trudno zapalne

Dźwiękochłonne

Miłe w dotyku

52 kolory

Dwie grubości: 20 i 30 mm

Atest higieniczny PZH

Klasa palności paneli ściennych Fluffo dla biur

Nasze panele są trudno zapalne i niekapiące. Posiadają klasę palności D-s1,d0 wg normy budowlanej PN-EN 13501-1+A1:2010 udokumentowaną odpowiednimi wynikami badań dla finalnego produktu.

Dla paneli ściennych właściwą normą określającą palność jest norma budowlana PN-EN 13501-1+A1:2010.

Dlaczego to takie ważne? Wiele materiałów akustycznych, opartych na bazie pianki poliuretanowej, filcu, tkaniny akustycznej itp. określanych jest jako "trudno-palne" bądź "samo-gasnące" według różnych norm, bardzo często tzw: tapicerskich lub samochodowych. Co to oznacza?

Materiał, który według normy "tapicerskiej" jest samo-gasnący, według normy budowlanej 13501 będzie ŁATWOPALNY; materiał, który według normy "samochodowej" jest "trudno-palny", w rzeczywistości pali się, tylko wolno i według normy budowlanej 13501 jest ŁATWOPALNY. Warto zwracać uwagę na numer normy a nie tylko na słownictwo użyte w opisie produktu.

Panele ścienne, jeżeli mają być zastosowane w obiektach użyteczności publicznej, muszą spełniać wymóg co najmniej trudno-palności według normy budowlanej PN-EN 13501-1+A1:2010. Z dumą informujemy, że panele ścienne Fluffo dla biur spełniają ten wymóg.

Pozostałe produkty Fluffo dla biur

03 Pozostałe produkty Fluffo dla biur

Pozostałe produkty Fluffo dla biur takie jak panele dla biurek, panele na szkło i ekrany akustyczne, wykonane są z elastycznej, otwartokomórkowej pianki poliuretanowej o dużej gęstości.

Są elastyczne, miękkie i pokryte miłą w dotyku strukturą Fluffo dostępną w 52 kolorach.

Cechy rozwiązań Fluffo

Dźwiękochłonne

Elastyczne, miękkie, miłe w dotyku

52 kolory

Można wbijać w nie szpilki

Atest higieniczny PZH

Kontrola jakości

Kontrola jakości

Produkt Polski

Produkt Polski

04 Jakość

Każdy produkt Fluffo przechodzi przez nasze ręce. Kontrolujemy jego jakość osobiście na wszystkich etapach, od projektu po produkcję w naszej Fabryce Miękkich Ścian.

"Wymyślone, zaprojektowane i wyprodukowne w Polsce". Podkreślamy ten fakt bardzo często bo jesteśmy dumni z tego, że Fluffo to polski produkt. To jednak również zobowiązanie - do szczególnej dbałości o jakość i estetykę naszych produktów.

Do produkcji naszych produktów używamy komponentów pochodzących wyłącznie od renomowanych polskich, niemieckich i szwajcarskich producentów.

Nad jakością i kolorem struktury Fluffo czuwają ci sami producenci, którzy zaopatrują największe koncerny motoryzacyjne świata.

Wszystko po to, aby finalny efekt przekroczył Twoje oczekiwania.

Media

Diament Designu 2015