Akustyka

01 Skup się!

Dźwięk jest niewidzialny. Jest wszędzie. Otacza nas. „Brzmienie” danego miejsca determinuje, czy jest ono dla nas przyjazne czy też wywołuje w nas napięcie i stres.

Gwarny, głośny "open space" kradnie czas i energię. Zabiera skupienie i koncentrację. Wyciszona, przytulna przestrzeń pozwala lepiej się słyszeć, szybciej skupić, efektywniej pracować.

Technologia Fluffo łatwo i skutecznie zapewni odpowiednią akustykę w przestrzeni biurowej. Wytłumi hałas, zredukuje pogłosy, stonuje gwar rozmów.

Otwartokomórkowa struktura

02 Otwartokomórkowa struktura

Sekret doskonałych właściwości dźwiękochłonnych Fluffo tkwi w otwartokomórkowej strukturze gęstej pianki poliuretanowej, z której wykonane są miękkie produkty Fluffo. Ich działanie dodatkowo wsparte jest przez zewnętrzną, gęstą warstwę mikrowłosków, pokrywającą wierzch produktów Fluffo.

Panele Fluffo nie są obsadzone w metalowych ramach, dzięki temu cała powierzchnia funkcjonuje jako element pochłaniający dźwięk. Żaden dodatkowy, materiał konstrukcyjny nie odbija dźwięku i nie utrudnia jego pochłaniania.

Technologia

03 Klasa pochłaniania dźwięku: B

Miękkie panele Fluffo są skuteczne i mamy na to dowody. Nasze produkty przebadaliśmy w Zakładzie Akustyki przy Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. W badaniu wg normy PN-EN ISO 11654: 1999, produkty Fluffo produkowane z pianki poliuretanowej uzyskały średni współczynnik pochłaniania dźwięku w szerokim paśmie równy 0,85. Taki wynik plasuje Fluffo wśród produktów bardzo dobrze pochłaniających dźwięk zapewniając im klasę pochłaniania dźwięku: B.

Co więcej, panele Fluffo szczególnie dobrze pochłaniają dźwięk w paśmie ludzkiej mowy. To sprawia, że produkty Fluffo bardzo dobrze sprawdzą się m.in. w salach konferencyjnych czy przestrzeniach typu open space, czyli wszędzie tam, gdzie dużo się rozmawia ale gwar jest niepożądany.

Klasa pochłaniania dźwięku: B

Media

Diament Designu 2015